عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شما منتظرید امام(عج) كی بیایند؟

شما منتظرید امام(عج) كی بیایند؟
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:33 ق.ظ
 

نه این بار خیلی جدی می‌پرسم می‌خواهید امام كی ظهور ‌كنند؟ سال دیگه، امروز، فردا، یا نیم‌ساعت دیگه؟
امام در نامه‌شان به شیخ مفید نوشتند كه ما هر لحظه به یاد شیعیانمان هستیم... و ما ایا شده است فقط چند دقیقه از هر روزمان را به یاد اماممان بگذرانیم؟ چگونه خود را منتظر امری می‌دانیم وقتی كه حتی وقت نداریم روزی چند دقیقه بدان فكر كنیم؟ در حالی كه هر كس منتظر وقوع حادثه‌ای باشد زمینه و مقدمات آن را آماده می‌كند و اگر قرار است كه حكومت مولایمان صاحب‌الزمان همانند جدشان امام علی? باشد، مسلماً ما نیز مصداق دعوت امامیم كه «اعینونی بورع و اجتهاد و عفه و سداد؛ مرا یاری كنید با ورع و تلاش و عفت و پر كردن خلاءها در راه تحقق حق».

رویت خورشید

بارها با خود گفته‌ایم ای‌ كاش ما نیز از كسانی بودیم كه امام زمان (عج) را درك كرده و به حضورشان رسیده‌اند. غافل از این كه این ماییم كه توجه‌مان به دنیا باعث شده كه از درك حقیقی حاضر و مستمر كه لحظه لحظه در كنارمان است بازمانده‌ایم.
همان طور كه براي بهره‌بردن از خورشيد تنها كافي است كه خانه خود را رو به آفتاب بنا كنيم براي درك حضور امام نيز كافي است كه پنجره دلمان را به سوي اماممان بگشاييم و در ديوارهاي غضب و رياست و آرزوهاي بلند كه قلب ما را محاصره كرده است روزنه‌هايي از عبادت و توسل و ايثار و محبت رو به حقيقت بگشاييم و از جلوه‌هاي دنيا بگذريم تا فراغتي حاصل آيد براي رویت خورشید وجود امام تا بتوان از اين رهگذر از حضور امام در عالم هستي بهره‌ها برد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها