عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

با يكي از عجيب ترين هتلهاي جهان آشنا شويد

با يكي از عجيب ترين هتلهاي جهان آشنا شويد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  02:47 ق.ظ

در برلين، آلمان، هتلي وجود دارد كه بدون شك يكي از غريب ترين مكانهاي عمومي در جهان است. تمام اتاقها و اشياء داخل اين محل كه پروپلر آيلند سيتي لاج (The Propeller Island City Lodge) نام دارد، توسط هنرمند آلماني لارس استروشن (Lars Stroschen) خلق شده است. در واقع بهتر است اين محل را به جاي هتل، با عنوان "مكاني براي زندگي در درون يك اثر هنري" بناميم.


در اينجا 30 اتاق با محيطي كاملا منحصر به فرد و شخصي وجود دارد. اين اتاقها از اين جهت منحصر به فردند كه به معناي واقعي كلمه، مبلمان و اشياء درون آنها دست ساز و اختصاصا براي اين فضا ساخته شده و هيچ يك در سراسر جهان نمونه مشابهي ندارند. به اين ترتيب ميتوان سيتي لاج را موزه اي با امكانات كافي براي اقامت يا سازه هنريي قابل سكونت دانست.

اتاقها بدون درنظر گرفتن استانداردهاي تعريف شده طراحي شده اند كه بعضي ساده تر و تعدادي به شدت افراطي هستند. شما با توجه به سليقه و ميزان حس ماجراجويي خود ميتوانيد با حضور در اين اتاقها، ديدگاهي تازه نسبت به واقعيت و رويا پيدا كرده و اگر بتوانيد انتخاب صحيحي داشته باشيد، اقامتي فراموش نشدني در اين هتل را تجربه خواهيد كرد.

يك نكته ديگر در زمينه اقامت در اين اثر هنري اين است كه اين فضا از مواد و مصالحي متفاوت با هتلها و بناهاي عادي ساخته شده است. براي مثال ديوارها و قفسه هاي پلكسي گلس آن و همچنين رنگهاي تيره و غليظ ديوارها هنگام جاي دادن وسايل و چمدانها به راحتي خط مي افتد. به همين جهت شما نبايد اين نكته را فراموش كرده و بايد با احتياطي بيشتر از حد معمول در اين تابلوهاي سه بعدي حركت كنيد. معرفي چند اتاق

دو شير: خوابيدن در قفس
دوقفس بزرگ در مركز اين باغ وحش وسيع قرار دارند.رنگ غالب بر اتاق نارنجي و قرمز بوده و قفسها بر تيرهاي چوبي مستحكمي به ارتفاع 1.5 متر قرار گرفته و با زنجيرهاي متعددي در جاي خود محكم شده اند. اين قفسها، تختهاي اين اتاق هستند كه هر يك براي يك نفر در نظر گرفته شده است. حمام و دستشويي بزرگ و مجلل كه شامل يك وان طلايي در مركز، دوش در گوشه و سرويس بهداشتي قرار گرفته بر پايه اي بلندتر از سطح حمام است.

تابوت:
تختهاي اين اتاق بسيار ساده دو تابوت هستند كه ميتوان حتي با درب بسته در آنها چرتي زد. اين اتاق مناسب آن دسته از افراد علاقمند به داستانهاي خون آشامان و همچنين كساني است كه براي رسيدن به آن سرنوشت محتوم، عجله دارند و ميخواهند خوابيدن در تابوت را زودتر از زمان موعود تجربه كنند. اگر كسي پس از مدتي خوابيدن در تابوت دچار وحشت شود ميتواند به پايين خزيده و در جاي خوابي كه زير اين سطح قرار دارد بخوابد.

اتاق واژگون:
اين تنها اتاق چهار تخته هتل است. تمام اسباب و اثاثيه اتاق بر روي سقف قرار دارد و شما ميتوانيد در جعبه هاي راحتي كه بر كف اتاق تعبيه شده نشسته يا بخوابيد. حتي منظره پشت پنجره هم واژگون است. اقامت در اين اتاق كه داراي خاص ترين مبلمان است، يكي از سوررئال ترين تجربيات ممكن خواهد بود.

اتاق آينه:
بدون شك اين اتاق يكي ازبخشهاي بسيار شاخص اين هتل است. اتاق آينه به شكل الماس و كاملا پوشيده از آينه است، به طوريكه تصور ميكنيد درون يك كالئيدوسكوپ (استوانه اي مجهز به عدسي و 3 آينه 45 درجه كه با وجود دانه هاي ريز رنگين درونش، تصاويري زيبا و منحصر به فرد ايجاد ميكند) زندگي ميكنيد.

سلول زندان:
يك سلول زندان دوستانه يك نفره، با سوراخي در ديوار. سرويس بهداشتي اين اتاق درست مانند هر سلول زنداني، در داخل اتاق قرار دارد. اما تفاوت در اين است كه شما واقعا ماندن در اين اتاق راحت را دوست داريد و آزادي در بالكن وسيع و سايبان زيبايش در انتظار شماست.

چند نكته:
با توجه به اينكه هتل سيتي لاج از جمله هتلهاي عادي و بسيار پر رفت و آمد نيست، در آنجا ميز پذيرش قراردادي و معمول هتلهاي ديگر كه شبانه روز باز باشد، وجود ندارد. در عوض اين هتل دفتري دارد كه از ساعت 8 صبح تا 12 ظهر باز است. در نتيجه رزرو اتاق و اطلاع زمان دقيق رسيدن به هتل بسيار اهميت دارد. پاسپورت، كارت شناسايي يا بليط هواپيماي مسافرين به عنوان تضميني براي بازگرداندن كليد اتاق در اين دفتر پذيرش باقي ميماند.

سيتي لاج داراي اتاقهايي است كه با وجود راحتي و زيبايي بسيار، به دليل كمبود جا يا ويژگيهاي خاص اتاق (مانند سلول زندان) فاقد حمام هستند. به همين دليل حمامهايي بسيار مجهز و راحت در مجاورت اين اتاقهاي قرار داده شده تا مسافران بتوانند به راحتي از امكانات حمامي مشابه با ساير اتاقها بهره مند شوند. براي رفت و آمد ساده در بين اتاق و حمام، پالتو حوله اي در اختيار مسافران قرار خواهد گرفت.

قيمت اقامت در اتاقها از 79 تا 110 يورو براي هر نفر متغير است و با اضافه شدن هر نفر، 15 يورو به مبلغ كل اتاق اضافه خواهد شد. صبحانه براي هر نفر نيز 7 يورو است. اتاقها در ايام خاصي بين 69 تا 110 يورو قيمت دارند

آزادی حقیقی آن نیست که هرچه میل داریم انجام بدهیم ، بلکه آن است که آنچه را که حق داریم بکنیم . ویکتور کوزن

jsalari

jsalari
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 17
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها