عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ظهور تا حکومت: دو مرحله ی ظهور

ظهور تا حکومت: دو مرحله ی ظهور
چهارشنبه 4 اسفند 1389  03:31 ق.ظظهور تا حکومت: دو مرحله ی ظهور همان‌ طور كه غيبت حضرت ولي عصر(ع‌) صغری دارد و کبری، در مورد ظهور حضرت هم، دو مرحله پیش روی ماست: ظهور اصغر، ظهور اکبر.
حتماً می پرسید این اصغر و اکبر دیگر چه کسانی هستند! نه! اشتباه نکنید! اصغر یعنی کوچکتر و اکبر هم یعنی بزرگتر!

براي‌ واضح‌تر شدن اين مطلب دقت کنید:

غيبت‌ صغری آن زماني مطرح شد كه‌ شيعيان‌ پس‌ از مدت‌ها ارتباط‌ مستقيم‌ و از نزديك با امام‌ خويش‌(ع‌) هنوز چندان آمادگي فهم و قبول‌ بحث غيبت و نديدن ايشان را نداشتند؛ زيرا نمي‌دانستند بدون‌ حضور امام‌ چگونه مي‌توانند متحد شوند و از طرفی هم نمی دانستند چگونه به احکام اسلامی دست بیابند. در طول اين مدت كه حدود 70 سال به طول انجاميد، تا حدي موضوع غيبت براي شيعيان جا افتاد و از لحاظ‌ ذهني‌ و فكري‌ براي‌ حضور در عصر غيبت‌ كبرا‌ آماده شدند.


و غیبت کبری نیز امام وجود هرگونه نایب را متنفی دانستند و جز به خواص خود را ظاهر نساختند.


حالا برای ظهور هم چنین جریانی در پیش است:

در ظهور اصغر مردم با وقوع حوادث مختلف برای ظهور کبری آماده می شوند. مردم در جریان حوادث آب دیده می شوند، غربال می شوند، کم کم به فکر منجی می افتند، نام امام را در جهان می پراکنند، برای آمدن امام آماده می شوند و سرانجام آمدنش را به نظاره می نشینند. این مرحله، مرحله ی ظهور نام و یاد امام است.


ظهور اکبر همان لحظه ی با شکوهی است که حضرت صاحبمان (عج) با تکیه بر خانه ی کعبه ندای «انا بقیة الله» سر می دهند و چشم مردم را با ظهور خویش روشن و بینا می کنند. این مرحله، مرحله ی ظهور خود امام است.


ظهور اصغر و ماجراهایش

برخي‌ از مسائلي‌ كه‌ ممکن است در عصر ظهور اصغر ديده‌ شوند از اين قرار است‌:


1. بالا رفتن‌ سطح فهم عمومي و پيشرفت‌ دانش‌ و فناوري‌:

دیگر این روزها کسی نیست که به وسایل الکترونیکی دسترسی نداشته باشد. در قرن های اخیر انسانها توانسته اند کشف ها و اختراعات بزرگی داشته باشند که تا همین 100 سال پیش سابقه نداشته است.


وقتی ظهور اصغر به اکبر تبدیل می شود که ظرف تکنولوژی و پیشرفت به حداکثر آن رسیده باشد. یعنی مردم به جایی برسند که دیگر این علم و تکنولوژی پاسخگوی پیشرفت نباشد و در مسیر علم توقف ایجاد شود. در آن زمان امام می آید و بی هیچ اینترنت و ماهواره ای صدایش را به گوش همه ی مردم می رساند.


2. دلبسته‌ شدن مردم به امام عصر(ع‌) و ازدياد ياد حضرت:

وقتی رنج و مصیبت زیاد می شود و عقلها رفته رفته کامل تر می گردد، دلهای مردم بیشتر متوجه تنها منجی و موعودشان می افتد.


ميزان توجه و ياد شيعيان‌ نسبت‌ به‌ حضرت‌ ولي عصر(ع) را وقتی با 40 سال قبل مقایسه می کنیم متوجه نکته ی عجیب اما واقعی و شیرینی می شویم که آن افزایش مهدی دوستان است.


3. گفت‌وگوي عمومي در جهان‌ در مورد تشكيل حكومت جهاني واحد (دهكده جهاني‌):

اگر پس از جنگ جهانی اول و دوم، سازمان ملل متحد مسئول ایجاد دهکده ای جهانی شد، امروز عالمان اسلامی سالانه در همایش بزرگی چنین تصمیماتی را در سر می پرورانند. و اگر امروز اینچنین است، وقتی نام حضرت مهدی (ع) در اذهان و زبان های مردم جاری شود، آرزوی جهانی آرمانی از دل مردم بیرون نخواهد رفت.


وقتی این وقایع را به چشم دیدید گوش تیز کنید، شاید هر لحظه ندایی از کعبه به گوش برسد...


نکته: یادتان نرفته که نشانه های حتمی باید حتماً پیش از ظهور اتفاق بیفتد؟

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها