عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شكايت باشگاه تراكتورسازي از ملوان

شكايت باشگاه تراكتورسازي از ملوان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  06:22 ق.ظ

جعفري گفت: به دليل شعارهاي تماشاگران تيم فوتبال ملوان بندرانزلي از اين تيم به كميته‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال شكايت كرده‌ايم.

 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز درباره‌ي مسائل پس از بازي تيمش برابر تيم فوتبال ملوان بندرانزلي اظهار كرد: پس از بازي برابر پرسپوليس و به دليل اتفاقهاي آن بازي تيم ما سه جلسه محروم شد كه شايد به اين دليل بود كه پرسپوليس يك تيم تهراني است و حساسيتها روي اين تيم زياد است، اما در بازي برابر ملوان كه در آن‌جا هم مهمان بوديم تماشاگران اين تيم با شعارها و ناسزاهايشان شرايطي را براي بازيكنان ما درست كردند كه قابل تحمل نبود.

 

وي ادامه داد: اگر جو ورزشگاه‌ها اين‌گونه پيش برود، ديگر نمي‌توان فوتبال بازي كرد. آيا فوتبال بازي مي‌كنيم كه فحاشي‌ها زياد شود؟ اين مساله درست است كه يك تيم براي كسب سه امتياز بلايي بر سر روحيه‌ي حريف بياورد كه جو يك شهر يا يك استان را به هم بريزد؟ در حال حاضر همشهري‌هاي آذري ما از اين شعارها و ناسزاها ناراحت هستند و اميدوارند كميته‌ي انضباطي با اين مسائل برخورد كند.

 

جعفري همچنين با بيان اين‌كه ما به دليل اتفاقهاي بازي با ملوان از اين تيم شكايت كرده‌ايم، اضافه كرد: اگر ملواني‌ها هم مستندي در درست دارند كه بر اساس آن ثابت مي‌شود ما اشتباه مي‌كنيم بروند شكايت كنند. به هر حال گزارش‌هاي ناظر فدراسيون و ناظر داوري موجود است و ما قضاوت را به كميته‌ي انضباطي مي‌سپاريم.

 

وي در ادامه با اشاره به وضعيت جاسم كرار بازيكن عراقي تراكتورسازي تبريز، تصريح كرد: در حال حاضر روي «كرار» حساسيت بين داوران زياد شده است، به عنوان نمونه در بازي مقابل ملوان، 11 بار او را زمين زدند ولي داور هيچ سوتي نزد. كرار هم تا حدودي عصباني بود و به‌ويژه به دليل شعارهايي كه تماشاگران عليه او سر مي‌دادند ناراحت بود كه در نهايت كمالوند او را از زمين بيرون آورد و مشكلي هم پيش نيامد.

 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز همچنين با بيان اين‌كه جاسم كرار هم بازيكني مثل ساير بازيكنان است، در رابطه با انتقادهاي مطرح شده درباره‌ي بخشش او توسط كميته انضباطي خاطرنشان كرد: بخشش كرار پس از بازي مقابل شاهين بوشهر بيش از حد بزرگ شد. به عقيده‌ي من كار آقاي شريفي در بخش بازيكنان محروم فضاي جديدي در فرهنگ فوتبال ما گشوده است كه نبايد آن را با اين بحث‌ها خراب كرد. به نظر من منتقدين نيمه‌ي خالي ليوان را ديده‌اند. اگر به اين مساله از زاويه‌ي سود و منفعت فوتبال بنگريم، آن را كار خوبي مي‌بينيم، اما اگر از اين جهت نگاه كنيم كه چرا كرار بخشيده شد و بلافاصله دو گل به شاهين بوشهر زد، اشتباه است. بايد نفس عمل را ديد. به اعتقاد من اگر در آن بازي ما دو گل مي‌خورديم و شكست مي‌خورديم، اين بحث‌ها اصلا پيش نمي‌آمد.

 

جعفري در ادامه با اشاره به مسائل مربوط به حق پخش تلويزيوني ديدارهاي فوتبال، با بيان اين‌كه «حرف‌هاي زيادي براي گفتن داريم و بايد براي اين مساله كار كارشناسي شود» اظهار كرد: پيش از اين هم در مصاحبه‌هاي مختلف گفته‌ام كه دولت و مجلس بايد نسبت به خصوصي‌سازي در روزش رويكرد مثبتي داشته باشند.

 

وي اضافه كرد: حق پخش تلويزيوني يك منبع درآمد مطمئن براي باشگاه‌ها است كه بايد از چند جهت بررسي شود. مهم‌ترين مساله اين است كه بايد نحوه‌ي تامين اين اعتبار دقيق محاسبه شود تا باشگاه‌ها بر اساس حقشان آن را دريافت كنند. به عنوان نمونه تيمهاي پرسپوليس و استقلال بازي‌شان پخش سراسري مي‌شود، ولي تيم تراكتورسازي به‌جز چهار بازي رفت و برگشت با تيمهاي استقلال و پرسپوليس، ساير ديدارهايش از شبكه استاني پخش مي‌شود كه بايد حق پخش اينها كاملا محاسبه شود.

 

مديرعامل باشگاه تراكتورسازي تبريز درباره‌ي فعاليت‌هاي درآمدزايي باشگاهش هم گفت: در حال حاضر درآمد مشخص و ثابتي نداريم. البته بسيار تلاش مي‌كنيم كه درآمدزايي كنيم، ولي نمي‌شود. ايران هم مثل اروپا نيست كه ثروت عمومي‌اش زياد باشد تا بتوانيم سرمايه مردم استفاده كنيم. تنها درآمد ما قرارداد با اسپانسر براي پيراهن تيم و توليد محصولات فرهنگي با برند تراكتور است. كمي هم از طريق فروش بليت ورزشگاه و مقدار كمي هم حق پخش كه به ما پرداخت مي‌شود. باقي هزينه‌ها را بايد مسوولان استان تامين كنند كه روش صحيحي نيست.

 

وي در پايان با مثبت ارزيابي كردن وضعيت تيم تراكتورسازي تبريز، تصريح كرد: دو يار اصلي ما كه در بازي مقابل ملوان محروم بودند از بازي بعد مي‌توانند براي ما بازي كنند و ما مي‌توانيم در بازي بعدي با تركيب كامل به ميدان برويم. براي بازي با تيم فوتبال استيل‌آذين هم طبق برنامه‌هاي از پيش تعيين شده تمرين مي‌كنيم و اميدواريم مقابل اين تيم به پيروزي برسيم.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها