عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

با تلاش محققان كشور آنتي‌بيوتيك ضد بيماري‌هاي پوستي از باكتري بومي ايران توليد شد

با تلاش محققان كشور آنتي‌بيوتيك ضد بيماري‌هاي پوستي از باكتري بومي ايران توليد شد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  06:27 ق.ظ

رييس مركز پژوهشي كلكسيون ميكرو ارگانيسم‌هاي دانشگاه تهران از توليد و ثبت ‌آنتي بيوتيكي با خاصيت درمان بيماري‌هاي پوستي و عفونت‌هاي پس از سوختگي در اين مركز به نام percimycin خبر داد.

دكتر جواد حامدي، رييس مركز پژوهشي كلكسيون ميكروارگانيسم‌هاي دانشگاه تهران و مجري طرح ‌اظهار كرد: آنتي بيوتيك percimycin از يك باكتري ايراني كه سه سال گذشته شناسايي شده بود استخراج شده كه ضمن انجام مراحل خالص‌سازي، آزمايش‌هاي تعيين سميت را با موفقيت پشت سر گذاشته است.

ولي افزود: اين آ‌نتي بيوتيك شامل دو گونه percimycin نوع A و B بوده و مي‌تواند اثر خوبي بر روي باكتري‌هاي بيماري‌زاي مقاوم در برابر آنتي بيوتيك‌هاي متداول داشته باشد كه اميدواريم با پشت سر گذاشتن مراحل نهايي آن بتوانيم گام ديگري در جهت پيشرفت علمي كشور خود برداريم.

رييس مركز پژوهشي كلكسيون ميكرو ارگانيسم‌هاي دانشگاه تهران با بيان اين كه تست آ‌نتي بيوتيك در فاز حيواني در حال انجام است تصريح كرد: اين آ‌نتي بيوتيك كه مي‌تواند در درمان بيماري‌هاي پوستي و عفونت‌هاي پس از سوختگي مؤثر باشد، داراي ساختار شيميايي متشكل از دو اسيد آمينه فنين‌آلانين و سه اسيد آمينه والين است كه به شكل حلقوي گرد هم آمده‌اند.

حامدي در پايان با اشاره به اين كه وزن مولكولي اين آنتي‌بيوتيك مشخص شده است، گفت: مراحل خالص سازي و آزمايش‌هاي تعيين سميت بر روي اين آنتي بيوتيك انجام شده كه اميدواريم بتوانيم با موفقيت مراحل آزمايشي آن را در فازهاي حيواني و انساني پشت سر گذاشته و آن را وارد مرحله توليد انبوه و به به بازار عرضه كنيم.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها