عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

عرضه مرغ‌هاي درشت؛ عيدي مرغداران به مردم

عرضه مرغ‌هاي درشت؛ عيدي مرغداران به مردم
چهارشنبه 4 اسفند 1389  06:43 ق.ظ

دبير انجمن صنفي مرغداران گوشتي كشور از عرضه مرغ‌هاي درشت‌تر به منظور پاسخگويي به نياز مردم در شب عيد خبر داد و تاكيد كرد: توليدكنندگان هيچگونه افزايش قيمتي در روزهاي پاياني سال ندارند و اگر افزايش قيمتي وجود دارد متاثر از افزايش حجم تقاضا و شبكه توزيع است كه مصرف‌كنندگان به منظور كوتاه كردن دست دلال‌ها و جلوگيري از سوء استفاده از سيستم توزيع، بايد با مديريت خود و از حالا براي ذخيره‌سازي ايام عيد اقدام كنند تا كمترين چالش قيمت را در شب عيد داشته باشند.

علي آذروش صريح كرد:‌ با توجه به ذخيره‌سازي گوشت منجمد مرغ توسط وزارت بازرگاني و همچنين جوجه‌ريزي مناسب در دي و بهمن ماه در تامين گوشت مرغ گرم و منجمد شب عيد مشكلي نخواهيم داشت.

وي با اشاره به اينكه هر ماه 130 تا 140 هزار تن مرغ گرم توليد و مصرف مي‌شود،‌ گفت: با توجه به ذخيره‌سازي مردم در روزهاي پاياني سال و افزايش تقاضا براي گوشت مرغ ميزان توليد مشكلي ندارد اما مكان‌هاي عرضه كالا با توجه به افزايش تقاضاي مردم محدوديت دارند و شرايط و امكانات مكان‌هاي عرضه براي پاسخگويي به تقاضا مناسب نيست؛ اما ميزان توليد جوابگوي هر ميزان تقاضاي مردم خواهد بود.

آذروش با اشاره به اينكه براي تامين مرغ شب عيد امسال از مهر ماه سال گذشته برنامه‌ريزي شده است، گفت: برنامه‌ريزي شده به‌جاي اين‌كه 40 تا 45 روز مرغ زنده در واحدهاي مرغداري نگهداري و با وزن دو كيلو و 200 تا 300 گرم به كشتارگاه روند،50 تا 55 روز در واحدهاي مرغداري نگهداري و با وزن دو كيلو و 700 گرم روانه كشتارگاه شوند كه بدون افزايش جوجه‌ريزي، گوشت مرغ در بازار افزايش يابد.

دبير انجمن صنفي مرغداران گوشتي كشور با اشاره به درشت شدن مرغ‌هاي شب عيد و افزايش وزن آنها از يك كيلو و نيم به يك كيلو و 800 گرم، اظهار كرد: در اين ميان قيمت براي توليدكنندگان هيچ افزايشي ندارد چراكه قيمت گوشت افزايش يافته را دريافت مي‌كنند.

به گفته وي با اين شيوه روزانه400 هزار مرغ به با650 تن گوشت به بازار مصرف عرضه مي‌شود كه هر روز 50 تن بر ميزان گوشت مرغ گرم افزوده و ميزان توليد بدون افزايش جوجه‌ريزي پنج تا 10 درصد افزايش مي‌يابد تا بازار تقاضا را پاسخگو باشد.

آذروش با تاكيد بر اين‌كه با اقتدار بالاي صنعت طيور جامعه نگراني در تامين گوشت مرغ نبايد داشته باشند، اظهار كرد: توليدكنندگان هيچگونه افزايش قيمتي در روزهاي پاياني سال ندارند و اگر افزايش قيمتي وجود دارد متاثراز افزايش حجم تقاضا و شبكه توزيع است كه پيش‌بيني مي‌شود هر كيلو مرغ گرم درب كشتارگاه سه هزار و 500 تومان باشد.

وي تصريح كرد: به دليل افزايش قيمت‌هاي نهاده‌هاي جهاني از قبيل ذرت، ‌سويا و ... طي سه چهار ماهه اخير قيمت گوشت مرغ10 درصد افزايش يافته و از كيلويي دو هزار و 900 تومان به كيلويي سه هزار و 300 تومان درب مرغداري رسيده است.

دبير انجمن صنفي مرغداران گوشتي كشور تاكيد كرد: به منظور كوتاه كردن دست دلال‌ها و جلوگيري از سوء استفاده از سيستم توزيع، مصرف‌كنندگان بايد با مديريت خود از حالا براي ذخيره‌سازي ايام عيد اقدام كنند تا كمترين چالش قيمت را در شب عيد داشته باشند.

به گفته آذروش به دليل نظارت‌هاي شديد بهداشتي شاهد كيفي شدن مرغ و تخم‌مرغ و نزديك شدن به استانداردهاي برتر جهاني هستيم.

نور

peyman84

peyman84
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 7282
محل سکونت : قم
دسترسی سریع به انجمن ها