عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سازمان کنفرانس اسلامي ليبي را محکوم کرد

سازمان کنفرانس اسلامي ليبي را محکوم کرد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:22 ق.ظ

تظاهرکنندگان دموکراسي‎خواه ليبي عليه قذافي شعار سرمي‎دهند.
سازمان کنفرانس اسلامي دولت ليبي را به خاطر سرکوب خشونت‌بار تظاهرکنندگان دموکراسي‌خواه اين کشور به شدت محکوم کرده است.


سازمان کنفرانس اسلامي با صدور بيانيه‌اي رو?دادها و شرا?ط کنون? ل?ب? را فاجعه‌اي انساني دانست که مغاير با ارزش‌هاي اسلامي و انساني است.

اين سازمان از دولت ليبي خواسته است هر چه سريع‌تر به استفاده از زور و خشونت عليه تظاهرات‌هاي مسالمت‌آميز مردم اين کشور پايان دهد.

پيش از بيانيه سازمان کنفرانس اسلامي، فدراسيون بين‌المللي ديده‌بان حقوق بشر در آخرين گزارش خود آمار تلفات قيام مردمي ليبي را دست‌کم 400 کشته اعلام کرده است.

در همين حال، ناوي پيلاي، کميسر عالي حقوق بشر سازمان ملل متحد، خواستار انجام تحقيقات بين‌المللي درباره سرکوب‌هاي خشونت‌آميز دولت ليبي عليه مردم اين کشور شده است.

وي همچنين خواستار پايان فوري "خشونت‌هاي بيش از حد" در اين کشور شده و خطاب به مقامات ليبي تصر?ح کرده است حملات مکرر و نظام‌مند عليه غيرنظاميان "جنايت عليه بشريت" محسوب مي‌شود.

همچنين بان کي‌مون، دبير کل سازمان ملل متحد از قذافي خواسته است از خود خويشتن‌داري نشان داده و بي‌درنگ به خشونت‌ها عليه مردم معترض پايان دهد.

اين در حالي است که شوراي امنيت سازمان ملل قصد دارد روز سه‌شنبه (3 اسفند) براي بررسي تحولات اخير ليبي تشکيل جلسه دهد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها