عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزير دادگستري ليبي استعفا داد

وزير دادگستري ليبي استعفا داد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:23 ق.ظ

وزير دادگستري ليبي در اعتراض به خشونت‌هاي مرگ‌بار دولت اين کشور و کشته شدن دست‌کم 400 نفز از مردم ليبي از سمت خود استعفا داده است.


به گزارش خبرگزاري شينهوا، مصطفي محمد عبدالجليل روز سه‌شنبه (3 اسفند) در اعتراض به سرکوب خشونت‌آميز مردم اين کشور توسط نيروهاي امنيتي دولت ليبي از سمت خود استعفا داد.

سياست خشونت‌آميز دولت ليبي براي سرکوب قيام مردمي، روز دوشنبه (2 اسفند) در پي تظاهرات ضد دولتي هزاران تن از مردم اين کشور در شهر طرابلس، پايتخت ليبي افزايش يافت.

هواپيماهاي جنگي ارتش ليبي روز دوشنبه تظاهرکنندگان در شهر طرابلس را هدف حملات هوايي خود قرار داده بودند که اين اقدام با واکنش تند و محکوميت‌هاي بين‌المللي همراه شد.

سفارت‌خانه‌هاي ليبي در کشورهاي مالزي، هند و بنگلادش نيز سياست سرکوب خشونت‌آميز رژيم قذافي و استفاده از سلاح‌هاي سنگين نظامي عليه مردم معترض اين کشور را محکوم و از انقلابيون حمايت کرده‌اند.

گزارش‌ها حاکي از آن است که در جريان خيزش‌هاي مردمي چند روز اخير دست کم 400 نفر در ليبي جان باخته‌اند.

بر پايه برخي گزارش‌هاي منتشرشده مرزبانان ليبيايي مستقر در مرز مشترک ليبي و مصر پست‌هاي محل خدمت خود را ترک کرده‌اند.

در همين حال، ارتش مصر اعلام کرده است براي کمک به صدها تبعه مصري ساکن ليبي و انقلابيوني که از اين کشور مي‌گريزند، اردوگاه و بيمارستان‌هاي صحرايي برپا کرده است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها