عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اختصاص يك چهارم ليست هاي انتخاباتي احزاب به زنان

اختصاص يك چهارم ليست هاي انتخاباتي احزاب به زنان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:25 ق.ظ

عضو فراكسيون زنان مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران: اختصاص يك چهارم ليست هاي انتخاباتي احزاب به زنان عضو فراكسيون زنان مجلس شوراي اسلامي از اختصاص يك چهارم ليست هاي انتخاباتي احزاب به زنان خبر داد و گفت: با نهايي شدن طرح استاني شدن انتخابات مجلس اختصاص يك چهارم ليست هاي انتخاباتي احزاب به زنان در مجلس و كميسيون شوراها مطرح شده است.

زهره الهيان نماينده تهران در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران در خصوص حضور زنان در انتخابات مجلس نهم گفت:زنان فعال در احزاب اصولگرا طي ليست جبهه متحد اصولگرايان وارد عرصه انتخابات خواهند شد.

وي افزود:با در دسور كار قرار گرفتن استاني شدن انتخابات مجلس اختصاص يك چهارم ليست انتخاباتي احزاب به زنان در مجلس وكميسيون شوراها مطرح شده كه امكان تصويب آن بسيار بالاست.

*تكميل نهايي لايحه حمايت از خانواده در كميسيون قضايي

الهيان با اشاره به بررسي لايحه حمايت از خانواده گفت:برخي مواد اين لايحه به تصويب مجلس رسيده است كه در دفاع از حقوق زنان گام ارزنده اي برداشته است و همچنين شانتاژهاي خبري مبني بر ناديده گرفتن حقوق زنان در اين لايحه كذب محض بوده و تنها درجهت تشويش افكار عمومي صورت مي گيرد.

با ارسال لايحه حمايت از خانواده به كميسيون قضايي برخي مواد جنجال برانگيز اين لايحه در حال بررسي است و بعد از تكميل نهايي توسط اين كميسيون در صحن علني مجلس بررسي خواهد شد.

*دولت حق بيمه زنان سرپرست خانوار را تقبل كرده است

عضو فراكسيون زنان با شاره به پيگيري بيمه زنان سرپرست خانوار گفت: طي آخرين مصوبات دولت مقرر شده است دولت بخشي از حق بيمه اين زنان را تقبل نمايد.

وي در خصوص تخصيص يارانه هاي نقدي به زنان سرپرست خانوار و زنان بد سرپرست اظهار داشت: با بررسي اين موضوع در كميسيون برنامه و بودجه و پيگيري هاي صورت گرفته در مورد اختصاص يارانه نقدي به زنان بي سرپرست و بدسرپرست دستور العملي مبني بر واريز يارانه ها به حساب زنان به دستگاه هاي ذيربط ارسال شد.

*سران فتنه علنا در راستاي اهداف دشمنان نظام حركت مي نمايند

الهيان گفت: جريان فنته همواره نشان داده در جبهه دشمنان قرار دارد  و نگراني در خصوص تبعيض عليه زنان و نقض حقوق بشر ايران عرصه هايي براي تقلاي اين افراد براي بازگشت به سياست است.

وي با اشاره به گام برداشتن سران فتنه در راستاي اهداف دشمنان نظام و انقلاب افزود: شانتاژهاي خبري در خصوص پرونده سكينه آشتياني كه در مرحله بازبيني بوده و هنوزحكم نهايي درمورد آن صادر نشده سناريوي طراحي شده غرب براي مخدوش نشان دادن تصوير ايران است كه با شكست مواجه شده چراكه افكار جهان نسبت به اين گونه خبرها بي اهيمت شده و اهداف اصلي ان را شناخته است.

*مصمم شدن هرچه بيشتر نمايندگان به قطع روابط با انگلستان

عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت:مصوبه كميسيون در خصوص قطع يا كاهش روابط با انگلستان در حال پيگيري است و قطع رابطه با اين كشور در مجلس مطرح شده است.

وي با اشاره به اقدامات ملكه انگلستان در خصوص تشويق دولتمرداني كه بر ضد منافع ايران عمل كرده اند افزود:اقدامات جانبدارانه انگلستان در خصوص افرادي كه در فتنه سال گذشته ايران شركت داشته و همواره فعاليت هاي ضد جمهوي اسلامي دارند سبب مي شود مجلس در بررسي طرح قطع روابط با اين كشور مصمم تر شود.

*تعطيلي سفارت خانه هاي خرابكار در دستور كار كميسيون

الهيان با اشاره به برخي اقدامات سفارتخانه  كشورهاي  خارجي در ايران كه در راستاي انحراف جوانان كشور مان قدم برمي دارند گفت: كميسيون امنيت ملي اقدامات برخي سفارتخانه ها براي جذب هنرمندان و جوانان را كه طي برنامه هاي پوششي از جلمه فعاليت هاي بشر دوستانه انجام مي گيرد به جد دنبال مي نمايد چراكه اين فعاليت ها تنها براي به انحراف كشيدن جوانان طي پارتي هاي شبانه و ديگر فعالت هاي خلاف موازين شرعي و قانون صورت مي گيرد.

وي با بيان اينكه اين برنامه ها با هدف مشخص از پيش طراحي شده است افزود: پيگيري  كميسيون امنيت ملي در اين مورد جدي تر شده و در صورت تكرار اين اعمال توسط سفارتخانه ها  قطعي روابط با چنين كشورهايي در دستور كار قرار مي گيرد./ب

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها