عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

قذافي يهودي است؟!

قذافي يهودي است؟!
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:27 ق.ظ

خاله و پسرخاله يهودي معمر
قذافي يهودي است؟!
جام جم آنلاين: يك پيرزن 77 ساله يهودي كه به همراه دخترش در يك برنامه زنده در كانال دو تلويزيون رژيم اسرائيل شركت كرده اند،‌ مدعي شدند كه با معمر قذافي‌، رهبر ليبي نسبت خوني دارند و اعلام كردند كه وي يك يهودي است.

به گزارش خبرگزاري مهر به نقل از المستقبل العربي، "راشل سعاده" و "جويتا براون" خاله و پسر خاله رهبر ليبي در اين گفتگو "معمر قذافي" را يهودي مي دانند.

مجري در ابتداي برنامه تلويزيون رژيم اسرائيل مي گويد: همچنان اين سوال را از خود مي پرسيم که آيا قذافي يهودي الاصل است؟ شما از چه وقتي مي دانيد که پدر و مادر قذافي يهودي الاصل هستند؟
 
راشل خاله قذافي مي گويد: در اسرائيل پدر و پدر بزرگم به ما گفتند که روابط محکمي با خانواده قذافي دارند و مادر قذافي خواهر مادر بزرگ من است. مادر قذافي هرگز مسلمان نشد بلکه با يک شيخ عرب مسلمان فرار کرد. وي بر دين يهودي خود بود و از دست همسر اول خود با يک شيخ عرب مسلمان فرار کرد.
 
"جويتا براون" ( پسر خاله قذافي) نيز در اين باره گفت: خواهر مادربزرگم از همسر اول خود داراي فرزندي بود و پدر قذافي يک يهودي بود که با يک زن يهودي ( مادر قذافي ) ازدواج کرده بود و در نتيجه آنها صاحب فرزندي يهودي به نام معمر شدند.
                                 
جويتا براون در ادامه گفت: همسر اول مادر قذافي ( پدر اصلي قذافي) با وي رفتار خوبي نداشته و لذا مادر قذافي همراه با فرزندش ( معمر) با آن شيخ مسلمان يعني " محمد بومنيار القذافي" فرار کرده است. يعني قذافي به دست "محمد بومنيار" تربيت شده و فرزند او نيست. لذا قذافي نه تنها يهودي الاصل است بلکه طبق ديانت يهود او يک يهودي است.
 
لازم به ذکر است مادر قذافي از يهوديان ساکن ليبي بوده و در نسب يهودي مادر وي ترديدي نيست ولي در خصوص پدر وي اختلافاتي وجود دارد و عده اي او را فرزند يک خلبان فرانسوي يهودي مي دانند که "البار بريزوسي" نام دارد و در سالهاي 1915 تا 1943 به ليبي مسافرت کرده و در ارتش فرانسه خدمت مي کرده است.

"جک تيلور" نويسنده کتاب "اوراق موساد" قذافي را يک يهودي متولد شده از يک مادر يهودي مي داند.
 
گزارشي در سال 1970 در روزنامه ايتاليايي" اوجي" منتشر شده که در آن قيد شده بود که قذافي از طرف مادر يک يهودي است که در منطقه "سرت" ليبي مي زيسته و دلايل مستند براي آن ذکر کرده بود.
 
همچنين در سال 1972 نامه اي از سوي کاردينال شهر ميلان به زبان ايتاليايي به وزارت خارجه ليبي ارسال شده که توسط سفير وقت خليفه عبدالمجيد المنتصر به عربي ترجمه شده و در آن نامه از زبان کاردينال خطاب به قذافي آمده است : تو را به خون يهودي و مسيحي که در رگهايت جريان دارد قسم مي دهم و خطاب مي کنم تا در نزديک کردن اديان سه گانه تلاش نمايي.

مخالفان دولت ليبي معتقدند: قذافي روز 7 آوريل هر سال را براي اجراي احکام اعدام محکومان سياسي انتخاب مي کند زيرا اين روز منطبق با عيد روزه تلمودي است. قذافي علاقه زيادي به ملاقات با تاجر اسلحه يهودي "يعقوب نمرودي" دارد.
 
همچنين قذافي طرح تشکيل دولت واحد "اسراطين" را براي حل مشکل فلسطين مطرح کرده و به اعتقاد قذافي هيچ دشمني بين عرب و يهود وجود ندارد و يهوديان پسر عموهاي اعراب عدناني هستند و از نسل ابراهيم عليه السلام مي باشند و هنگامي که يهوديان قتل عام شدند اين اعراب بودند که به آنها پناه دادند و ميزباني کردند و در کنار خود و در شهرهايشان آنها را جاي دادند و لذا مانعي ندارد يک دولت  واحد از يهوديان و اعراب فلسطيني تشکيل شود و نام آن را "اسراطين" بگذارند.

 سنگینی باری که خدا به دوش ما می گذارد آنقدر نیست که کمرمان راخرد کند بلکه آنقدر است که ما را برای دعا به زانو در آورد.


 

Hosyin

Hosyin
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 1437
محل سکونت : اصفهان
دسترسی سریع به انجمن ها