عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

تصاویر دیدنی پلیکان درحال شکار مرغ دریایی

تصاویر دیدنی پلیکان درحال شکار مرغ دریایی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:29 ق.ظ

تصاویر دیدنی پلیکان درحال شکار مرغ دریایی یک عکاس طبیعت که برای تعطیلات به نامیبا در غرب آفریقا رفته بود موفق شد از صحنه‌ای نادر عکسبرداری کند که در آن یک پلیکان درحال پرواز قصد دارد یک مرغ دریایی را بخورد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، پلیکان‌ها معمولا ماهی می‌خورند، آنهم بر روی زمین نه درحال پرواز. هرچند حتی در حیات وحش نیز می‌توان از قوانین سرپیچی کرد و دست به کارهایی زد که عجیب باشند.

اما زمانی که یک پلیکان سعی می‌کند برخلاف قوانین طبیعت عمل کند و برای مثال یک مرغ دریایی را آنهم در حال پرواز بخورد فقط کمبود یک عکاس احساس می‌شود که این صحنه نادر را در قاب تصویر خود جاودانه کند.

این تصاویر که توسط یک عکاس 35 ساله به نام «یوری بلیاف» گرفته شده‌اند یک مرغ دریایی را نشان می‌دهند که در جستجوی غذا درحال پرواز است اما خودش در خطر تبدیل شدن به ناهار یک پلیکان گرسنه قرار می‌گیرد.

براساس گزارش لارپوبلیکا، پلیکان وسط آسمان دهانش را باز می‌کند تا مرغ دریایی را ببلعد، اما مرغ دریایی به طور شگفت انگیزی از مهلکه نجات می‌یابد و فرار می‌کند.

سال گذشته نیز در پارک سنت جیمز لندن تصاویری به ثبت رسید که در آنها یک پلیکان حریص یک کبوتر را با نوک بزرگ خود شکار کرده و شروع به بلعیدن کرد. ناگهان کبوتر برای چند ثانیه فرصت فرار پیدا کرد اما به سادگی داخل نوک پلیکان نشست و از مناظر اطراف لذت برد. به این ترتیب تنها شانس فرار خود را از دست می‌داد و خورده شد.


دهانی که به‌اندازه یک مرغ دریایی باز می‌شونداما مرغ دریایی به طرز شگفت انگیزی از مهلکه می‌گیرد و تنها یک پر دم آن آماده فرود به دهان پلیکان استحتی توسط انسانها محکوم می‌شودو شرمنده و همچنان گرسنه به طرف آسمان پرواز می‌کند

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها