عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

باهنر از احتمال كانديداتوريش در انتخابات رياست جمهوري خبر داد

باهنر از احتمال كانديداتوريش در انتخابات رياست جمهوري خبر داد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:35 ق.ظ

باهنر از احتمال كانديداتوريش در انتخابات رياست جمهوري خبر داد دبير كل جامعه اسلامي مهندسين گفت: الان قصد ورود به انتخابات رياست جمهوري را ندارم اما هيچ چيز غير ممكني در سياست وجود ندارد و ممكن است تا سه سال ديگر شرايط طور ديگري باشد و من نيز كانديد شوم.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، محمد رضا باهنر امروز در نشست خبري كه در محل دائمي دفتر جامعه اسلامي مهندسين برگزار شد با اشاره به حوادث 25 بهمن و لزوم موضع گيري شفاف خواص گفت: با توجه به همه سوابق فتنه گران در طول يك سال گذشته، حادثه 25 بهمن در حمايت از امريكا و اسرائيل قابل توجيه و تفسير نيست و به همين دليل تعداد زيادي از شخصيت ها كه موضع شفافي نگرفته بودند در اين قضيه موضع خود را آشكار ساختند.
وي با بيان اينكه الان وقت سكوت نيست‌ افزود: مواضع غير شفاف مشكلي را حل نمي كند و كساني كه خود را وامدار امام(ره) و انقلاب مي دانند بايد موضع روشن و صريح بگيرند والا قاعدتا مردم حساب آنان را از انقلاب جدا خواهند كرد و موضع سكوت در مقابل فتنه براي آينده سياسي شان خوب نيست.
دبير كل جامعه اسلامي مهندسين با بيان اينكه سران فتنه براي كمك به امريكا و رژيم صهيونيستي حادثه 25 بهمن را رقم زدند تصريح كرد: سران فتنه دنبال راه نجاتي براي امريكا و اسرائيل بودند بنابراين از چهره ها و شخصيت هاي سياسي خواستاريم كه با صراحت و شفافيت مواضع خود را اعلام كرده و راه خود را از وطن فروشان جدا سازند.
وي همچنين در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه حضور فائزه هاشمي را در حوادث اخير چطور ارزيابي مي كنيد گفت: حضور او در حوادث اخير محكوم است و هر كس در سطح ضد انقلاب قرار بگيرد بايد با آن برخورد شود.

باهنر خاطر نشان كرد: به خواص و چهره هاي  سياسي بر عدم حضورشان اسرار مي كنيم، چرا كه اگر مي خواهند در بالاترين مسئوليت ها و پست هاي نظام حضور داشته باشند بايد نسبت به سرد و گرم هاي انقلاب موضع گيري كرده و ساكت نباشند.
در ادامه اين نشست باهنر با اشاره به قيام نمايندگان بر عليه سران فتنه گفت: قيام نمايندگان حركت هاي سمبوليك بود چرا كه مجلس تبلور پهن شده دموكراسي كشور است و هر كدام از نمايندگان موكلين آحاد كشور هستند از اين رو طبيعي است كه مجلس به نمايندگي از مردم بايد مشي خود را نسبت به مسائل روز نشان دهد.
اين نماينده مجلس با اشاره به تاخير بودجه سال 90 اظهار داشت: دليل دولت براي تاخير در ارائه بودجه به مجلس قابل قبول نيست چرا كه شاكله برنامه پنجم توسعه از مدت ها پيش مشخص شده بود و دولت مي توانست از آن در تنظيم بودجه استفاده كند.
وي با بيان اينكه آيين نامه داخلي مجلس چگونگي و فرايند رسيدگي به بودجه را مشخص خواهد كرد افزود: فقط يك ماه زمان نياز است كه كميسيون تلفيق با فشرده ترين حالت لايحه بودجه را به صحن علني مجلس ارجاع دهد لذا با جدول زمان بندي كه در دست داريم ابلاغ بودجه براي اول فروردين به صحن علني مجلس امكان پذير نخواهد بود.
رئيس كميسيون تلفيق يادآور شد: راه هايي براي رسيدگي زود هنگام به بودجه 90 وجود دارد كه رئيس مجلس نيز در حال بررسي آن است.
دبير كل جامعه اسلامي مهندسين همچنين با اشاره به انتخابات آتي مجلس خبرگان رهبري گفت: قطعا مسائل جاري مملكت به خصوص حوادث 25 بهمن در انتخاب رئيس و هيئت رئيسه اين مجلس بي تاثير نخواهد بود.اما آنچه كه مهم است اعضاي مجلس خبرگان خود بايد در مورد هيئت رئيسه تصميم بگيرند.
باهنر همچنين با اشاره به سياست هاي راهبردي خود در انتخابات مجلس نهم گفت: منشور وحدت اصولگرايي كه برآمده از تصميم جامعتين است و همچنين كميته سه نفره متشكل از آقايان عسگراولادي، ولايتي و حداد عادل را مبناي عمل خود در انتخابات آتي قرار خواهيم داد.
وي همچنين تشكيل ستاد اجرايي انتخابات را بخش سوم سياست هاي راهبردي خود در انتخابات دانست و گفت: به منظور گسترش ظرفيت جريان اصولگرايي براي مجلس نهم و رسيدن به يك وحدت نسبي در سطح كشور ستاد انتخاباتي را در قالب جبهه پيروان خط امام (ره)و رهبري تشكيل داديم.
وي در مورد عضويت متكي در اين ستاد انتخاباتي گفت: متكي عضو شوراي مركزي جبهه خط امام(ره) و رهبري است و تا زمانيكه در سمت وزير امور خارجه بود نمي توانست كارهاي تشكيلاتي و حزبي داشته باشد و الان كه از اين پست آزاد شده  در جلسات شركت مي كند و در اين ستاد انتخاباتي نيز مجموعه شخصيت هاي حقوقي جبهه پيروان دور هم جمع شدند و تلاش مي كنند ظرفيت جريان اصولگرايي را افزايش دهند.
وي همچنين با اشاره به حضور تاج بخش در يكي از جلسات داخلي جامعه اسلامي مهندسين گفت: ما او را به عنوان يكي از تئوريسين هاي جنگ نرم دعوت كرديم تا از نظران وي استفاده كنيم و نگاه و ديد ما نسبت به او بسيار احتياط آميز بود.
وي همچنين در مورد محاكمه سران فتنه گفت: قوه قضائيه بايد به اين موضوع رسيدگي كند و در يك دادگاه قانوني و علني خواسته مردم را تحقق ببخشد.
باهنر با اشاره به اختلاف ميان قوا گفت: در قانون اساسي هيچ مشكل حل نشده اي وجود ندارد و مقام معظم رهبري به عنوان تنظيم كننده سه قوه در قانون مشخص شده اند، بنابراين قوا نيز زمانيكه به يك مسئله غير قابل حل رسيدند بايد به رهبري انقلاب تمكين كنند.
باهنر در پايان با اشاره به انتخابات رياست جمهوري آينده گفت: الان قصد ورود به انتخابات رياست جمهوري را ندارم اما هيچ چيز غير ممكني در سياست وجود ندارد و ممكن است تا سه سال ديگر شرايط طور ديگري باشد و من نيز كانديد شوم اما الان بهتر است رسانه ها به انتخابات مجلس بپردازند چرا كه قطعا نتيجه انتخابات مجلس بر انتخابات رياست جمهوري تاثير گذار خواهد بود./ح/

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها