عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

پادشاه عربستان دولت جدید تشکیل می دهد

پادشاه عربستان دولت جدید تشکیل می دهد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:47 ق.ظ

یک منبع بلند پایه سعودی فاش کرد ، عبد الله بن عبد العزیز پادشاه عربستان بزودی دولتی جدید تشکیل خواهد داد و به اصلاحاتی گسترده دست خواهد زد .

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، روزنامه الاخبار اینترنتی نوشت : قرار است پادشاه عربستان فردا چهارشنبه پس از گذشت بیش از دو ماه از سفر درمانی اش در امریکا و مغرب به ریاض بازگردد و تشکیل دولت جدید و تصمیمات اصلاح طلبانه مهمی را اعلام کند .

پایگاه اینترنتی ایلاف وابسته به دولت عربستان به نقل از این منبع سعودی بلند پایه نیز نوشت ، پادشاه عربستان هفته آینده ترکیب جدید دولت را اعلام خواهد کرد زیرا عمر قانونی دولت کنونی از حدود دو هفته پیش پایان یافته است .

این منبع گفت : پادشاه عربستان همچنین چندین تصمیم اصلاح طلبانه گرفته است علاوه بر اینکه در خصوص اجرای چندین طرح توسعه جدید نیز تصمیماتی اتخاذ کرده است تا بیکاری در کشور کاسته شود.

این منبع افزود : بد الله بن عبد العزیز تصمیماتی را در خصوص رفاه شهروندان سعودی اتخاذ خواهد کرد و در راس این تصمیمات ، راهکارهای موثری را برای جلوگیری از افزایش قیمتها ، تصحیح عملکرد دولت ، فعالسازی نظام نظارتی ، پاداش و تنبیه ، ترمیم کابینه ، اصلاحات اداری ، شایسته سالاری و کمک گیری از استعدادهای ملی ناشناخته تدوین خواهد کرد.

وی گفت : پادشاه برای ایجاد یک نهاد یا چند نهاد سلطنتی که از دیوانسالاری اداری دور باشد تلاش خواهد کرد تا طرحهای مسکونی و خدماتی حیاتی برای مردم اجرا شود که پاسخگوی نیازهای شهروندان باشد و به آنها خدمات رسانی شود .

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها