عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آغازفروش 1500میلیارد ریال اوراق پالایش نفت بندرعباس

آغازفروش 1500میلیارد ریال اوراق پالایش نفت بندرعباس
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:48 ق.ظ

مدیرعامل شرکت تامین سرمایه امین از فروش 1500 میلیارد ریال اوراق مشارکت شرکت پالایش نفت بندرعباس از امروز در شعب منتخب بانک ملت خبر داد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، محمد آرام گفت:ظرفیت تولید روزانه پالایشگاه نفت بندرعباس با اجرای طرح تکمیل و توسعه آن به 14 میلیون لیتر می رسد.

وی با بیان اینکه پالایشگاه نفت بندرعباس تازه ترین فناوری را دارد، افزود: موقعیت استراتژیک این پالایشگاه باعث شده است تا در دو حوزه تولیدی و بازرگانی فعالیت کند.

آرام اظهار داشت: پالایشگاه نفت بندرعباس شاهراهی برای مبادله نفت خام و واردات و صادرات بنزین در کشور است و می تواند محصولات سایر پالایشگاه های کشور را تامین کند.

وی دو ویژگی مهم طرح توسعه پالایشگاه نفت بندرعباس را بهبود کیفی و افزایش ارزش فروش محصولات این شرکت اعلام کرد.

آرام ادامه داد : پالایشگاه ها هر چه قدر بتوانند محصولات خود را با اکتان بالا و کمترین ناخالصی تولید کنند، ارزش افزوده بیشتری به دست می آورند.

آرام ، هزینه اجرای طرح تکمیل و توسعه پالایشگاه نفت بندرعباس را بیش از 15 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: 10 هزار میلیارد ریال از طریق منابع داخلی این پالایشگاه و شرکت ملی پالایش پخش، سه هزار میلیارد ریال از صندوق انرژی بانک ملت و یک هزار و 500 میلیارد ریال نیز با انتشار اوراق مشارکت تامین می شود.

وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی طرح تکمیل و توسعه پالایشگاه نفت بندرعباس تا پایان امسال به 60 درصد می رسد، افزود : این طرح در سال 1391 به بهره برداری کامل خواهد رسید.

مدیرعامل تامین سرمایه امین اظهار داشت : با اجرای کامل این طرح، فروش پالایشگاه نفت بندرعباس از 8500 به 11200 میلیارد تومان افزایش خواهد یافت و سود این شرکت از 430 به 790 میلیارد تومان می رسد.

آرام ؛ ناشر اوراق مشارکت این طرح را پالایشگاه نفت بندرعباس، نرخ سود علی الحساب را 17 درصد، مرجع صدور و ناظر آن را سازمان بورس و اوراق بهادار و زمان سررسید اوراق را چهار سال اعلام کرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها