عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تاکید رئیس جمهور بر حفظ و ارتقای سطح سلامت جانبازان

تاکید رئیس جمهور بر حفظ و ارتقای سطح سلامت جانبازان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:49 ق.ظ

رییس جمهور گسترش طرح پزشک خانواده و تحت پوشش بیمه قراردادن همه مردم را دو گام دولت در حوزه بهداشت عمومی در سال آینده بیان کرد.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، دکتر محمود احمدی نژاد در حاشیه‌ مراسم افتتاح مرکز علوم اعصاب و بزرگترین بخش «ICU» کشور در بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) با تبریک ولادت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به ضرورت کمک به جانبازان و توجه به درمان آنان گفت: جانبازان سلامتی خود را برای عزت و عظمت کشور و آرمان‌های ملت ایران فدا کرده‌اند که باید به آنها توجه کرد.

رییس جمهور درمان جانبازان را جزو پیچیده‌ترین و سخت‌ترین خدمات درمانی دانست و گفت: امیدوارم مشابه مجموعه مجهزی که امروز با همت مسئولان در بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) برای خدمت دهی به بخشی از جانبازان عزیزمان فراهم شده است در تمام استان ها ایجاد شود تا با توجه به اینکه مسافرت جانبازان قطع نخاع و شیمیایی از استان های دیگر به تهران مشکل است آنها بتوانند در استان های خود از این خدمات بهره مند شوند.

وی افزود: باید تا آنجا که امکانپذیر است سلامت جانبازان را حفظ و یا سطح سلامت آنها را ثابت نگه داشت که امیدوارم سال آینده دولت بتواند این بخش را قوی تر دنبال کند.

دکتر احمدی نژاد مجموعه های توانبخشی را از جمله نیازهای ضروری جانبازان دانست و با اشاره به اینکه برخی طرح ها و مجموعه هایی در مراکز استان ها شروع شده است، گفت: باید به جایی برسیم که در هر استان حداقل یک مجموعه توانبخشی وجود داشته باشد تا جانبازان برای تامین نیازهای خود به آنجا مراجعه کنند.

رییس‌جمهور در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت در حوزه‌ سلامت عمومی گفت: دولت در بخش سلامت عمومی، دو اقدام اساسی را دنبال می‌کند که یکی از آنها توسعه‌ خدمات بهداشتی، سلامتی و درمانی کشور است و امیدوارم در سال آینده در این زمینه با یک جهش مواجه باشیم.

وی افزود: در این زمینه طرح بزرگ پزشک خانواده در روستاها اجرا شده است و از سال آینده در شهرها نیز آغاز خواهد شد و امیدوارم در طول یکی دو سال آینده نهایی شود.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه باید روند درمانی و رسیدگی به سلامت مردم کشور تغییر کند، اظهار داشت: هرمی که هم‌اکنون وجود دارد معکوس است، هرکس زمانی که کسالتی داشته باشد از همان ابتدا به پزشک متخصص مراجعه می‌کند در حالیکه این درست نیست و سلامت همه افراد باید در ابتدا ازجانب پزشک عمومی بررسی شود تا به تشخیص پزشک عمومی، افراد به پزشک متخصص مراجعه کند. امیدوارم به جایی برسیم که سلامت هر فرد تحت نظر یک پزشک خانواده باشد این موضوع می تواند تحولی در بخش سلامت و درمان کشور ایجاد کند.

دکتراحمدی‌نژاد یکی دیگر از سیاست‌های دولت را گسترش بیمه‌ها بیان کرد و گفت:بیش از 90 درصد افراد جامعه تحت پوشش خدمات درمانی و بخش قابل توجهی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند که باید تلاش کرد تا همه‌ افراد جامعه تحت پوشش این دو بیمه قرار گیرند.

وی همچنین با تاکید بر اینکه بیمه ها باید تأمین کننده تمام خدمات حوزه سلامت مردم باشند گفت: باید تمامی خدمات سلامت و درمان تحت پوشش بیمه باشد در حالیکه هم‌اکنون برخی بیماری‌ها به‌خصوص بیماری‌های خاص و صعب العلاج تحت پوشش بیمه نیستند و خانواده ها هزینه‌های بسیار سنگینی برای درمان بیماران خود پرداخت می کنند که امیدوارم در سال آینده در این زمینه یک گام بلند برداشته شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: همه باید به سلامت خود اهمیت دهند زیرا حفظ سلامت یک اصل است اگر سلامتی باشد همه چیز خواهد آمد و برای انسان شیرین خواهد بود ولی اگر سلامتی از دست برود هیچ چیز در زندگی لذت و شیرینی ندارد.

 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها