عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آغاز طرح توزیع‌ گسترده مرغ از دهم اسفند

آغاز طرح توزیع‌ گسترده مرغ از دهم اسفند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:49 ق.ظ

قائم مقام معاونت توسعه بازرگانی داخلی وزارت بازرگانی، میزان ذخایر مرغ کشور را بالغ بر 70 هزار تن اعلام کرد و افزود: هم‌اکنون انتقال این ذخایر به استان‌های سراسر کشور در حال انجام است و طرح توزیع گسترده مرغ از دهم اسفند ماه آغاز می‌شود.

 
 

به گزارش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر ، مدرس خیابانی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی بازرگانی ایران(شابا)، اشاره به افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، گفت: در حال حاضر ذخایر قابل قبولی در اقلام اساسی خانوار به خصوص مرغ داریم به طوری که این ذخایر در مقایسه با سال گذشته از رشد نسبتاً خوبی برخوردار هستند.

وی هم‌چنین از آغاز طرح توزیع گسترده مرغ از دهم اسفند ماه خبر داد.

سهمیه ویژه برای استان‌های مهمان پذیر

قائم مقام معاونت بازرگانی داخلی تکیه اصلی در طرح تنظیم بازار را استفاده از مرغ تولید داخل دانست و اعلام کرد: آنچه که در شرایط عمومی بازار و شبکه‌های معمول بازار مرغ وجود دارد را توزیع خواهیم کرد.

این مقام مسوول در ادامه سخنان خود، عدد جوجه‌ریزی در ایام پایانی سال را براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی، عدد قابل اطمینانی عنوان کرد و افزود: بالغ بر 85 میلیون قطعه جوجه‌ریزی انجام شده است و به نظر می‌رسد که همین میزان جوجه‌ریزی بتواند تقاضای بازار در این ایام را پاسخ گویا باشد.

خیابانی ادامه داد: چنانچه تقاضای بازار بیش از میزان جوجه‌ریزی بود از ذخایر خود برای تنظیم بازار استفاده خواهیم کرد.

وی با بیان این مطلب که ذخایر مرغ در تمامی 31 استان کشور موجود است، از در نظر گرفتن سهمیه ویژه برای استان‌های مهمان‌پذیر خبر داد و گفت: این سهمیه برای استان‌های شمالی، خراسان رضوی، اصفهان، شیراز، خوزستان و برخی از مناطق جنوبی کشور که پذیرای مسافران نوروزی هستند ، در نظر گرفته شده است.

تداوم توزیع مرغ تا پایان فروردین ماه

وی ذخایر صورت گرفته را جوابگوی نیاز کشور دانست و افزود: این توزیع‌ها از دهم اسفند ماه با شیب ملایمی آغاز خواهد شد ولی اوج این توزیع‌ها به ایام پایانی سال منتهی می‌شود.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای صورت گرفته که در صورت نیاز بازار ، توزیع مرغ تا پایان فروردین ماه ادامه پیدا کند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها