عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

برنامه های جشنواره موسیقی فجر

برنامه های جشنواره موسیقی فجر
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:51 ق.ظ

بیست وششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر اغاز بکار کرد و به مدت 7 روز در تهران و 5 استان برگزار می شود.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ،‌جشنواره بیست‌وششم موسیقی فجر در 10 تالار شهر تهران و نیز استان‌های شیراز،‌بوشهر، گرگان، کرج و زنجان اجرا می‌شود.

در تهران و در اولین روز جشنواره، در سالن اصلی تئاتر شهر گروه موسیقی خنیا به سرپرستی علیرضا وکیلی منش اجرای خود را آغاز کرد.

امشب (دوشنبه شب) درتالار وحدت ارکستر سمفونیک تهران به رهبری شهرداد روحانی، ‌در سالن رودکی ، گروه لاوینا به سرپرستی فرشاد فولادوند و آنسامبل جوان به رهبری میلاد عالمی و کوارتت زهی تهران به رهبری شاهین فرهت آنار خود را به علاقه مندان موسیقی ارائه می‌کنند.

همچنین در سالن فرهنگسرای نیاوران گروه آوای مهربانی به سرپرستی سهیلا پورگرامی و گروه موسیقی تلفیقی وصال از هند، در تالار اندیشه ارکستر پارس ناصر نظر، در سالن سوره حوزه هنری گروه موسیقی دوسار به سرپرستی علیرضا گلشن و نوآوا به سرپرستی ناصر نکویی،‌در ایوان شمس گروه آوازی سونات به سرپرستی محسن بافنده و گروه کر آواز دختران به سرپرستی شهلا میلانی،‌در سالن ارسباران گروه فغان به سرپرستی میلاد علی‏پور و در برج میلاد گروه دارکوب به سرپرستی همایون نصیری و خوانندگی حامد بهداد به اجرای برنامه می‌پردازند.

طبق روال سالهای گذشته در جشنواره امسال نیزسالن پژوهشکده فرهنگ و هنر میزبان نشست‌های تخصصی خواهد بود به طوری که امشب موسیقی و مدیریت رسانه در ایران با حضور پژوهشگران بررسی می‌شود.

علی ترابی پیش از این اعلام کرد که در بخش رقابتی جشنواره امسال ،گروه هایی در رشته های کرال، آهنگسازی و موسیقی کلاسیک ایرانی و غیر ایرانی حضور دارند.

به گفته سرپرست دفتر موسیقی وزارت ارشاد دربخش غیر رقابتی علاوه بر گروه هایی خارجی (بین الملل)، گروه هایی در رشته موسیقی کلاسیک ایرانی و غیر ایرانی، بانوان، تکنوازی استادان و پاپ هم حضور دارند.

وی همچنین از حضور شش گروه از کشورهای ارمنستان، اسلواکی، هلند، یونان، هند و جمهوری آذربایجان در بخش بین الملل جشنواره بیست وششم خبر داد.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر تا 8 اسفند ادامه دارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها