عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

گرم شدن آب و هوای زمین و خطر آن برای سلامتی انسان

گرم شدن آب و هوای زمین و خطر آن برای سلامتی انسان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:51 ق.ظ

نتایج جدیدترین تحقیقات دانشمندان نشان می دهد گرم شدن آب و هوای زمین برای سلامتی انسان بسیار خطرناک است .
 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، بر اساس آخرین نتایج تحقیقات دانشمندان آمریکایی ، با گرم شدن آب و هوا ، زمین به سرعت به سیاره ای گرمتر و مرطوب تر تبدیل می شود که این امر بستر مناسبی برای تکثیر سموم و باکتری ها خواهد بود.

براساس این تحقیق ، با گرم شدن آب و هوا، اکوسیستم های مختلف آبی تکامل پیدا کرده و شرایط مناسبی را برای رشد گیاهان سمی تک سلولی آبزی و دیگر ریز اندام های (میکرو ارگانیسم ها) مضر ، فراهم می کنند.

به عنوان مثال ، تکثیر جلبک سمی الکساندریوم کاتوسیتنلا Alexandrium

پژوهشگران موسسه آمریکایی توسعه و پیشرفت علم خاطر نشان کردند در شرایط کنونی ، رشد گیاهان سمی آبزی قریب الوقوع است و چه بسا تا سی سال اینده و حتی دهه آینده ، رشد این نوع گیاهان در مصب رود پاگت در امریکا و دیگر اکوسیستم های مشابه افزایش یابد.

تحقیق دیگری که توسط پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی جورجیای آمریکا صورت گرفت ، نشان می دهد که بر اثر گرم شدن اب و هوا ، گرد و غبار بیابان ها در جو زمین انباشته می شود که این نیز به تکثیر باکتری های خطرناک کمک خواهد کرد. در واقع باکتری هایی که در اقیانوس ها وجود دارند، برای گسترش به آهن نیاز دارند ؛ در حالی که گرد و غبار معلق در هوا بسیار سریع تر از این نوع باکتری ها منتقل می شوند.

به گزارش پایگاه اینترنتی فرانسوی زبان مکسی سیانس، یکی از دانشمندان این تحقیق گفت بیست و چهار ساعت پس از آنکه غبار صحرای مغرب با باکتری های آبی مخلوط شد، تکثیر باکتری های ویبریو vibrio که منشا بیماری وبا هستند، از ده تا هزار برابر افزایش یافت.

  catocitenella ، قارچ های خوراکی را به قارچهای سمی تبدیل می کند و به دنبال آن ، غذاهای دریایی که در معرض این سم قرار گیرند، موجب بیماری های گوارشی می شوند که گاهی حتی کشنده هستند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها