عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بیشتر شهرهای لیبی در تصرف مخالفان قذافی

بیشتر شهرهای لیبی در تصرف مخالفان قذافی
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:55 ق.ظ

 مخالفان معمر قذافی بیشتر شهرهای لیبی را به تصرف درآوردند.

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه العربیه ، سازمان های بین المللی اعلام کردند شمار قربانیان و افراد زخمی در لیبی به هزاران نفر رسیده است ولی سانسور و جلوگیری از ورود خبرنگاران به لیبی باعث جلوگیری از ارسال اطلاعات از لیبی به خارج شده است.

گزارش های بین المللی برآورد می کنند نزدیک به هشتصد نفر تنها در طرابلس کشته شده باشند.

گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود: اعتراضات مردمی در لیبی برای برکناری معمر قذافی رهبر لیبی وارد هفته دوم با شمار زیادی از کشته شدگان شده است که روز به روز بر شمار آنان افزوده می شود. اخبار رسیده از لیبی اشاره می کند شمار زیادی از شهرها تحت سیطره معترضان قرار گرفته است.

در تمام شهرهای اصلی طرابلس اعتراضات جریان دارد. شاهدان عینی که توانستند از تیررس تانک ها، تیراندازها و جنگنده ها جان سالم به در ببرند، اعلام کردند یک کشتار دسته جمعی در دو منطقه فشلوم و تاجوره کشتار دسته جمعی روی داده است.

تلویزیون رسمی لیبی تیراندازی نیروهای امنیتی به سوی مردم را دروغ خوانده است. شاهدان عینی اعلام کردند مزدوران قذافی در خودروهای زرهپوش خود در خیابان ها گشت می زنند و به سوی غیر نظامیان و حتی خودروهای آمبولانس تیراندازی می کنند.

از سوی دیگر خبرهایی مبنی بر سیطره مخالفان مسلح قذافی بر مرزهای شرقی این کشور با مصر اعلام شده است. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل نیز خواهان برگزاری تحقیقات بین المللی مستقل در خصوص حوادث لیبی شده است و پیش بینی کرد جرایم علیه بشریت در لیبی رخ داده باشد و هلند، مصر و فرانسه هواپیماهایی به لیبی برای بازگرداندن اتباع خود به لیبی ارسال کردند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها