عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تشدید بازرسی در عرضه کالا و خدمات با حضور 10 هزار بازرس

تشدید بازرسی در عرضه کالا و خدمات با حضور 10 هزار بازرس
چهارشنبه 4 اسفند 1389  07:58 ق.ظ

قائم مقام سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان گفت: حدود 3 هزار بازرس در طرح تشدید بازرسی در گلوگاه های عرضه، کار نظارت و بازرسی را انجام می دهند و 2 هزار بازرس اصناف و 5 هزار ناظر افتخاری مردمی نیز در این طرح همکاری خواهند داشت .

 
 

به گزارش واحد مرکزی خبر ، مهدی اصفهانی در مصاحبه با بخش گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم سیما افزود: نظارت، تشدید بازرسی ها در سراسر کشور و افزایش ساعت کار سامانه تلفنی 124 از جمله اقدامات این سازمان در روزهای پایانی سال 89 خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت بر بازار به مفهوم دخالت در بازار نیست گفت: کنترل و ایجاد تعادل در بازار از وظایف دولت است که ان را اعمال می کند .

اصفهانی افزود: نظارت باید همگانی و عمومی باشد و از مردم نیز درخواست می کنیم که شکایات و موارد مورد نظر را فورا به 124 گزارش کنند .

وی گفت : حدود 95 درصد از صنوف ما از افراد معتمد هستند و تخلفات در 5 درصد از صنوف است.

معاون دفتر حمل و نقل کالا و مسافر سازمان راهداری نیز با اشاره به اینکه در دو روز گذشته حدود 250 هزار بلیط از طریق پیش فروش اینترنتی به فروش رفته است گفت: از 8 اسفند در دفاتر، پیش فروش به صورت حضوری انجام می شود.

شهرام آدم نژاد افزود: پیش بینی می شود امسال حدود 92 درصد مسافران نوروزی (حدود 42 میلیون نفر) از طریق سامانه حمل و نقل جاده ای جابجا شوند.

وی گفت: هیچ گونه افزایش قیمت بلیت در پایان سال صورت نمی گیرد .

آدم نژاد افزود : انعطاف در سامانه ناوگان جاده ای بیشتر است و اگر تقاضای مردم زودتر مشخص شود می توان برنامه ریزی بهتری برای افزایش ناوگان در روزهای خاص صورت داد.

وی گفت: حدود 20 هزار مهماندار داخل اتوبوس ها اموزش دیده اند و معاینه فنی به صورت مستمر و منظم با همکاری پلیس انجام می شود.

آدم نژاد افزود: کار نظارت برسامانه حمل و نقل در 850 نقطه در سراسر کشور صورت می گیرد.

رئیس شورای اصناف کشور نیز در این برنامه گفت: هر واحد صنفی که برای فروش

فوق العاده آمادگی داشته باشد می تواند با هماهنگی و مجوز اتحادیه مربوطه در واحد صنفی خود فروش فوق العاده داشته باشد .

نوده فراهانی گفت: نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا در 400 نقطه در سراسر کشور برگزار می شود و در تهران در شش منطقه پارک ارم ، حکیمیه ، فرهنگسرای خاوران ، ورزشگاه تختی ، مجتمع باهنر و شهر ری از 10 تا 21 اسفند فعال خواهد بود.

وی تاکید کرد: اجازه عرضه کالای چینی در این نمایشگاه ها داده نمی شود.

مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا نیز در این برنامه گفت: قیمت بلیت قطار در پایان سال افزایش نمی یابد.

ناصر بختیاری افزود: از سال 83 به بعد افزایش قیمتی نداشته ایم و دولت همه ساله مبلغی را به عنوان یارانه به این شرکت پرداخت کرده است.

وی گفت: حدود 8 تا 9 درصد سهم جابجایی مسافر از طریق ناوگان ریلی است و بجز شرکت رجا حدود 8 شرکت خصوصی در این عرصه فعال هستند .

بختیاری افزود: محدودیت هایی را برای خرید اینترنتی قایل شده ایم تا جلوی سوء استفاده احتمالی گرفته شود.

مدیر عامل شرکت قطارهای مسافری رجا افزود: تاخیر حرکت قطارها در مقایسه با گذشته کاهش یافته است.

وی گفت: تلفن 139 پاسخگوی هموطنان در این زمینه خواهد بود .

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها