عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اعلام حداقل دستمزد 90 كارگران در هفته پاياني اسفند

اعلام حداقل دستمزد 90 كارگران در هفته پاياني اسفند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  08:57 ق.ظ

اعلام حداقل دستمزد 90 كارگران در هفته پاياني اسفند  
وزير كار و امور اجتماعي، تعيين و اعلام حداقل دستمزد سال آينده كارگران را در هفته پاياني اسفند ماه با بررسي‌ها و كارشناسي شوراي عالي كار اعلام كرد.
"عبدالرضا شيخ الاسلامي" در حاشيه نشست موسسات مجري دوره‌هاي آموزش كارآفريني و مهارت‌هاي كسب و كار و در جمع خبرنگاران، گفت: با گذراندن دورهاي آموزش كارآفريني، افراد توانايي مهارت در كسب و كار را پيدا مي‌كنند.
وزير كار و امور اجتماعي اظهار داشت: به زودي سازمان ملي مهارت با هدف رفع نيازهاي آموزشي و مهارتي كشور تشكيل خواهد شد و از اين طريق افراد قادر خواهند بود در رشته‌ها به صورت تخصصي كسب مهارت كنند. در واقع اين اقدام با هدف توانمندسازي منابع انساني دنبال مي‌شود.
شيخ الاسلامي از پيگيري و رسميت يافتن سازمان ملي مهارت در آينده نزديك خبر داد و افزود: همچنين نظام ملي صلاحيت حرفه‌اي به فعالان بازار كار اين امكان را مي‌دهد كه طي دوره‌هاي تخصصي لازم، مهارت‌هاي لازم را كسب كنند و پروانه و مجوز فعاليت حرفه‌اي كسب كنند.
وي در ادامه سخنانش به موضوع تعيين حداقل دستمزد سال آينده كارگران اشاره و بيان كرد: دستمزد سال آينده كارگران در هفته پاياني سال جاري تعيين خواهد شد و شوراي عالي كار از اين طريق با بررسي و كارشناسي اين كار را انجام خواهد داد و نظر قطعي خود را اعلام مي‌كند.
وزير كار خاطر نشان كرد: ما به دنبال افزايش قدرت خريد كارگران هستيم نه اينكه پول بيشتري به آنان بدهيم، چون افزايش حقوق به تنهايي افزايش قدرت خريد را به دنبال نخواهد داشت و ممكن است آثار تورمي نيز داشته باشد.
شيخ الاسلامي تصريح كرد: اجراي طرح هدفمند كردن يارانه‌ها يك گام مهم و اساسي در جهت افزايش قدرت خريد كارگران محسوب مي‌شود و در ادامه نيز كارگران از سهام عدالت و بيمه كارگران ساختماني نيز بهره‌مند مي‌شوند.
به گزارش مهر و به گفته وي، در قالب توزيع سهام عدالت مي‌توان اميدوار بود كه از سال آينده كارگران مبالغ قابل توجهي را دريافت دارند كه اين مهم شرايط افزايش قدرت خريد آنها را ايجاد مي‌كند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها