عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اتوماسيون صنعتي در مديريت مصرف انرژي زمينه ساز اشتغال مي شود

اتوماسيون صنعتي در مديريت مصرف انرژي زمينه ساز اشتغال مي شود
چهارشنبه 4 اسفند 1389  08:59 ق.ظ

عضو هيات علمي دانشگاه تهران گفت: استفاده از اتوماسيون صنعتي در مديريت انرژي در بخش صنعت کشور موجب ايجاد اشتغال هزاران نفر در بخش خصوصي خواهد شد.  
به گزارش ايرنا، دکتر حجت احمدي روز سه شنبه در مراسم افتتاحيه دومين همايش بين المللي اتوماسيون صنعتي در هتل المپيک تهران با اشاره به قانون هدفمند سازي يارانه ها گفت: هدفمند کردن يارانه ها نقش مستقيمي بر روي صنعت کشور دارد و در اين ميان نقش اتوماسيون صنعتي در مديريت و مميزي انرژي بيشتر مشخص مي شود.
دانشيار دانشگاه تهران گفت: مميزي انرژي در بخش صنعت، آب و فاضلاب، معدن، کشاورزي و خانگي وقت و انرژي بسياري را صرف مي کند که با استفاده از روش اتوماسيون صنعتي و استفاده از نرم افزارهاي صنعتي مي توان از اتلاف وقت و هزينه جلوگيري کرد.
وي خاطرنشان کرد: استفاده از اتوماسيون صنعتي در مديريت مصرف انرژي صنعتي کشور علاوه بر ايجاد زمينه صرفه جويي در مصرف انرژي و ذخيره ارزي قابل ملاحظه در کشور، موجب ايجاد اشتغال هزاران نفر در بخش اتوماسيون خواهد شد.
دبير بخش صنعت دومين همايش بين المللي اتوماسيون صنعتي با اشاره به اهميت مصرف کم انرژي در ميان بخش هاي مختلف صنعت جهان خاطرنشان کرد: توليد خودروهايي با کمترين مصرف انرژي و استفاده از ابزارهاي الکتروموتيو با کمترين ميزان مصرف سوخت نشان دهنده توسعه در بخش صنعت کشور است.
وي درباره اهداف بخش صنعت اين همايش گفت: ارتباط مراکز علمي و پژوهشي با بخش صنعت، توسعه پژوهش هاي دانشگاهي در رشته مرتبط از جمله اهداف اين همايش است به طوري که بسياري از ايده هاي ارايه شده در کنفرانس اول اتوماسيون صنعتي به محصولات فناورانه در اين عرصه تبديل شده است.
احمدي خاطرنشان کرد: رفع نيازهاي صنعت توسط دانشمندان دانشگاهي، توسعه ساخت و پياده سازي سامانه ها در حوزه هاي صنعت ، مشارکت هرچه بيشتر بخش صنعت و دانشگاه کشور در جهت نهادينه کردن اتوماسيون در کشور، توسعه پژوهش هاي علمي بنيادي و کاربردي در حوزه اتوماسيون صنعتي از ديگر اهداف برگزاري ا ين همايش است.
دومين همايش بين المللي اتوماسيون صنعتي در هتل المپيک تهران آغاز شد و عصر فردابه کار خود پايان مي دهد.
وي اظهار اميدواري کرد بحث نقش اتوماسيون صنعتي در مصرف انرژي يکي از محورهاي سومين کنفرانس اتوماسيون صنعتي باشد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها