عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ايجاد پارك فناوري در دانشگاه علوم پزشكي تهران

ايجاد پارك فناوري در دانشگاه علوم پزشكي تهران
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:06 ق.ظ

ايجاد پارك فناوري در دانشگاه علوم پزشكي تهران  
رييس دانشگاه علوم پزشكي تهران از نهايي شدن مقدمات ايجاد پارك فناوري در اين دانشگاه  خبر داد و گفت: اين دانشگاه از ظرفيت‌هاي علمي بسيار خوبي برخوردار است و مي‌تواند فراتر از منطقه عمل كند.
به گزارش خبرنگار علمي ايسنا، منطقه علوم پزشكي تهران، دكتر باقر لاريجاني در مراسم كلنگ زني بيمارستان «محب حضرت فاطمه(س)» با تاكيد بر اين مطلب كه اگر توان علمي در جهت صحيح به كار گرفته شود از نظر توسعه علمي، آموزشي و پ‍ژوهشي كشور به جايگاه خوبي خواهيم رسيد؛ تصريح كرد: بايد روش‌ها و راه‌هاي آموزشي نوين را در دانشگاه گسترش دهيم تا به اهداف خود دست پيدا كنيم.‌
وي در ادامه اظهار كرد: در جلسه‌اي كه دو روز گذشته با برخي مسوولين دانشگاهي كشورهاي اسلامي داشتيم و به بررسي وضعيت علمي دانشگاه‌هاي آن‌ها در مقايسه با دانشگاه خودمان پرداختيم، پيشرفت علم و توليد علم در ايران از نظر آن‌ها غير قابل تصور بود.
لاريجاني، دانشگاه علوم پزشكي تهران را يكي از بزرگترين مجتمع‌هاي آموزشي در شاخه پزشكي توصيف كرد و گفت: در اين دانشگاه 80 مركز تحقيقاتي وجود دارد و همچنين 50 مجله علمي و تخصصي ساليانه و ماهانه به طور روتين به چاپ مي‌رسد.
وي ادامه داد: اين دانشگاه تعداد زيادي مراكز رشد را در خود جاي داده كه يكي از اين مراكز با حدود 200 ميليون دلار در عرصه توليد دارو فعاليت مي‌كند.
لاريجاني در ادامه اظهار كرد: در مجموعه‌اي مانند بيمارستان فارابي حدود 50 هزار عمل جراحي در ماه انجام مي‌شود كه اين نشان دهنده پتانسيل عظيم دانشگاه است.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها