عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

IT ابزار و راهکاری براي توسعه کارآفرینی زنان است

IT ابزار و راهکاری براي توسعه کارآفرینی زنان است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:10 ق.ظ

رئیس انجمن ملی زنان کارآفرین گفت: روند نرخ رشد فارغ‌التحصیلان دختر نسبت به پسر در سال‌های اخیر و نامتناسب بودن این روند رشد با نرخ حضور و فعالیت زنان در عرصه‌های کسب و کار، بیانگر آن است که می‌توان با پرداختن به کسب و کارهای مجازی، این فاصله را پر کرد و IT را به عنوان ابزار و راهکاری براي توسعه فرهنگ کارآفرینی زنان به کار گرفت.
بنفشه صدیق ضمن بيان اين مطلب به خبرنگار ايلنا گفت: استفاده از این ابزار خود نیازمند فرهنگ‌سازی در این حوزه است و این فرهنگ‌سازی باید همه‌جانبه بوده و حضور و همکاری و همراهی دولتمردان و دانشگاهیان و فعالان این حوزه را طلب می‌کند.
رئیس انجمن ملی زنان کارآفرین در ادامه درباره نقش فناوری اطلاعات در فرایندهای اجتماعی با بیان اینکه IT مجموعه‌ای است از خدمات و محصولات که بر پایه نرم‌افزار، سخت‌افزار، ارتباطات و شبکه استوار است، گفت: دسترسی آسان و سریع به اطلاعات باعث ایجاد و توسعه ارتباطات و کارگروهی شده که در بستر آن تبادل اطلاعات تخصصی، هم‌افزایی و ایجاد اجماع در خصوص رهیافت‌های جدید شکل می‌گیرد و عزمی اجتماعی را فراهم می‌سازد تا فعالیت‌های گروهی در سطح ملی و بین‌المللی گسترش و تعمیق یابد.
وی افزود: ویژگی‌های یاد شده باعث تجدید ساختار اجتماعی و اقتصادی می‌شود که جوامع شبکه‌ای را به وجود آورده است.
صدیق در ادامه درباره تاثیرات شبکه‌های اجتماعی با بیان اینکه IT در عصر حاضر زیرساخت‌های ایجاد شبکه‌های اجتماعی مجازی را نیز فراهم آورده است، گفت: شبکه‌ها عامل تحول و تغییر اجتماعی هستند که گروه‌های ذینفع را در عرصه‌های مختلف حول یک موضوع گردهم می‌آورند و در واقع نوعی همگرایی در عین پذیرش تفاوت موجود میان اعضاء را به وجود می‌آورند، همچنین پیدایش شبکه‌های اطلاعاتی در عصر حاضر، جوامع را به سمت مجازی شدن، ارتباطات از راه دور، خدمات الکترونیکی سریع، دسترسی آن‌لاین، شبکه اینترنت و تسهیلات بدون هزینه رایانه‌ای سوق می‌دهد.
صدیق ادامه داد: به نظر می‌رسد اطلاعات، نقش بارز و برجسته خود را در حوزه‌های اجتماعی نیز نمایان ساخته و تاثیر بسزایی در کارآفرینی و ایجاد اشتغال دارد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها