عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

فارغ التحصيلي بيش از 5 هزار پزشک عمومي در سال

فارغ التحصيلي بيش از 5 هزار پزشک عمومي در سال
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:11 ق.ظ

فارغ التحصيلي بيش از 5 هزار پزشک عمومي در سال  
وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال بیش از 5 هزار پزشک عمومی و بیش از 1400 متخصص از دانشگاههای علوم پزشکی فارغ التحصیل می شوند.
به گزارش خبرنگار ما؛ دکتر مرضیه وحید دستجردی در حاشیه دیدار با هیأت پارلمانی اکوادور افزود : اکنون وزارت بهداشت علاوه بر ارایه خدمات بهداشتی ، تربیت نیروی انسانی گروه پزشکی را نیز بر عهده دارد و حدود 27 سال است که دانشکده های پزشکی ، دندانپزشکی ، پرستاری ، پیراپزشکی ، دارویی و همه دانشکده های مربوط زیر نظر این وزارتخانه قرار گرفته اند.
وی افزود: بر همین اساس ما نیروی انسانی پزشکی خود را در این دانشکده ها تربیت می کنیم.
خانم دستجردی گفت: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی پزشکان خارجی در کشور ما خدمات پزشکی ارایه می کردند و پزشکان هندی ، بنگلادشی و کوبایی در کشور ما حضور داشتند و مردم نیز اگر می خواستند خدمات خوب پزشکی داشته باشند به کشورهای اروپایی و امریکایی مسافرت می کردند.
وی افزود: قبل از انقلاب 70 ، 80 درصد پزشکان کشور بعد از فارغ التحصیلی به کشورهای پیشرفته مهاجرت می کردند و بر همین اساس تصمیم گرفته شد تا تحولی در نظام سلامت ایجاد کنیم.
وزیر بهداشت گفت: اکنون حتی یک پزشک خارجی نیز در کشور نداریم و حدود 140 هزار پزشک عمومی و متخصص و 150 هزار پرستار داریم.
وی افزود: تمام متخصصان و فوق تخصص های مورد نیاز کشور را در داخل تربیت می کنیم و امروز هیچگونه درمان پیشرفته و عمل جراحی در دنیا وجود ندارد که پزشکان ما نتوانند انجام دهند و هیچ بیماری لازم نیست برای درمان های پیشرفته به خارج از کشور برود.
وی افزود: 900 بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی نیز در کشور داریم.
خانم دستجردی در ادامه گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی شبکه بهداشتی و درمانی را در کشور گسترش دادیم که دسترسی مردم در روستاها و مناطق محروم به خدمات پزشکی درمانی را بطور آسان میسر کند و اسم آن را شبکه بهداشتی ـ‌ درمانی گذاشتیم.
وی افزود: اکنون در این شبکه بهداشتی ـ‌ درمانی 18 هزار خانه بهداشت فعالیت می کنند و در کنار آن هزاران مرکز و پایگاه درمانی در سراسر کشور پراکنده هستند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها