عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بدون ایجاد اشتغال مولد، آمار زندانيان پايين نمي‌آيد

بدون ایجاد اشتغال مولد، آمار زندانيان پايين نمي‌آيد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:12 ق.ظ

بدون ایجاد اشتغال مولد، آمار زندانيان پايين نمي‌آيد  
مدیرکل زندان های استان کرمانشاه، بیکاری و عدم مهارت شغلی را یکی از علل گرایش به اعتیاد، بزهکاری و سوق به سمت ناهنجاری های اجتماعی دانست و تصریح کرد: برخورداری از مهارت شغلی علاوه بر ایجاد شرایط اولیه اشتغال، به تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی فرد نیز کمک می کند.
به گزارش خبرنگار ايلنا، علی اشرف رشیدی افزود: در این راستا سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی، از طریق عقد تفاهم نامه با سازمان فنی و حرفه ای و میراث فرهنگی و گردشگری نسبت به آموزش مددجویان اقدام، و زمینه ورود آنان به بازار کار و ایجاد اشتغال مولد را از طریق اداره مراقبت بعد از خروج و... مهیا و فراهم نموده است .
مدیرکل زندان های استان تاکید کرد: آموزش های مهارت محور در زندان ها، در چهار حوزه خدمات، کشاورزی، صنعت و صنایع دستی، بر اساس استانداردهای شغلی و آموزشی و از طریق دفتر برنامه ریزی فنی و حرفه ای سازمان زندان ها تدوین و توسط مربیان کارآمد سازمان فنی و حرفه ای ارایه می شود، که در پایان دوره آموزشی و پس از قبولی در آزمون ارزشیابی، گواهینامه مهارتی به مددجویان اعطا می شود.
رشیدی با اشاره به برخی از رشته های آموزشی ارایه شده در سطح زندان های استان مانند آموزش برق خودور، صافکاری، تعمیرکار اتومبیل سواری، برق کار ساختمان، تعمیر ماشین الکتریکی، کارگر شبکه هوایی، جوشکار قوس الکتریکی، رویه کوب مبل، منبت کاری، قالیبافی در زندان های استان وهمچنین برگزاری دوره های آموزشی سازنده عروسک ، میوه های بلندر ، سرمه دوزی و قالیبافی در بند نسوان افزود: استقبال مددجویان ازبرنامه های آموزشی به ویژه آموزش های فنی و حرفه ای بسیار چشمگیر و تاثیرگذاری آن در پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی ، ارتقاء مهارت و پر کردن مفید اوقات فراغت مددجویان کاملا مشهود و ملموس است.
مدیر کل زندان های استان در ادامه افزود: پیش بینی می شود در 58 دوره آموزشی و 22 رشته فنی و حرفه ای و صنایع دستی که درحال برگزاری است،880 نفر از مددجویان زندان¬های استان، طی سال89، موفق به اخذ گواهینامه گردند.
رشیدی اضافه کرد: در راستای تحقق اهداف سازمان زندان ها و توانمندسازی مددجویان در زمینه ارتقای مهارت های شغلی، در نظر داریم در برنامه آموزشی سال 1390، علاوه بر رشته های فعال موجود، رشته های پیرایشگر برای مددجویان مرد و نسوان، فناوری اطلاعات، صنایع دستی، طلا و جواهرسازی، کابینت سازی، و پرورش دهنده گل های آپارتمان را اضافه نماییم.
وی ضمن تاکید بر توسعه و گسترش فعالیت های حرفه آموزی در زندان ها و ایجاد بستر مناسب ارتقاء توانمندی شغلی مددجویان در رویکرد نوین اصلاحی و تربیتی ، لازمه کاهش آمار کیفری و عدم بازگشت مجدد به زندان را ایجاد اشتغال مولد پس از آزادی و افزایش نقش ادراه مراقبت بعد از خروج در این راستا برشمرد.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها