عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

افزایش دستمزد 90 کارگران حتمی است

افزایش دستمزد 90 کارگران حتمی است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:13 ق.ظ

افزایش دستمزد 90 کارگران حتمی است  
رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور با تاکید بر اینکه بهتر است برای نحوه افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران پیشنهادات کوچه بازاری ارائه نشود، گفت: افزایش مزد حتمی است اما شرایط کارفرمایان نیز لحاظ می‌شود.
محمد پارسا در گفتگو با مهر در خصوص موضوع گیریهای برخی وزرای دولت و ارائه پیشنهاداتی در مورد حداقل دستمزد سال آینده کارگران، گفت: اینکه وزراء بیایند و در مورد دستمزدهای کارگران نظر بدهند، خوب است.
رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور اظهار داشت: موضوعی که برای نحوه بررسی هدفمندی یارانه ها در حداقل دستمزد سال آینده کارگران مطرح شده است فقط مختص به مشمولان قانون کار نیست چرا که همه اقشار جامعه از یارانه ها برخوردار شده اند.
پارسا این موضوع را نیز مورد اشاره قرار داد که پایه افزایش حداقل دستمزد سال آینده کارگران کشور ماده 41 قانون کار و بررسی وضعیت معیشت و نرخ تورم است و هدفمندی یارانه ها به نحوی که بخواهد محور افزایش دستمزدها قرار بگیرد مورد قبول نیست.
وی با بیان این مطلب که نمی توان دو نوع افزایش دستمزد در نظر گرفت، افزود: اینکه بگوئیم طبق ماده 41 قانون کار و هم اینکه به دلیل اجرای هدفمندی یارانه ها دستمزدها به میزانی افزایش یابد که پایداری بنگاه ها و امنیت شغلی افراد را از بین ببرند، قابل اجرا شدن نخواهد بود.
این مقام مسئول در بخش کارگری کشور ادامه داد: برخی از افراد با طرح پیشنهادها و اعداد و ارقام بالاتر از حد توان بنگاه ها، مسائلی را مطرح می کنند که به صلاح جامعه کارگری و کارفرمایی نیست.
به گفته پارسا، افراد نباید نظرات "کوچه بازاری" درباره دستمزدها ارائه کنند چون طرح اینگونه مسائل ثبات شغلی نیروی کار را در واحدهای تولیدی و بنگاه ها به خطر می اندازد.
رئیس هیئت مدیره کانون عالی شوراهای اسلامی کار کشور گفت: نه تنها خود کارگران امروز به این نتیجه رسیده اند که باید شاریط کارفرمایان را درک کنند، بلکه خود کارفرمایان هم موافق این موضوع هستند که دستمزدها باید به صورت قابل اجرا افزایش یابد.
وی درباره طرح پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی در تقویت حمایتهای اجتماعی و توسعه آن به جای افزایش هر ساله حداقل دستمزدها، تاکید کرد: دولت باید در قالب برنامه ای صندوق تامین اجتماعی را مورد حمایت های ویژه قرار دهد.
به گفته این مقام مسئول کارگری کشور، اگر دولت بتواند با در نظر گرفتن حمایت هایی که در قالب آن وضعیت بیمه و پرداختی نیروی کار برای استفاده از خدمات تامین اجتماعی بهبود یابد، حتما منجر به تقویت سطح زندگی و معیشت کارگران کمک می شود.
پارسا با بیان اینکه دولت باید از صندوق تامین اجتماعی به عنوان یک نهاد غیرانتفاعی حمایت داشته باشد و بدهی خود را به این صندوق بپردازد، تاکید کرد: در سال آینده حتما حداقل دستمزدها افزایش خواهد یافت ولی شرایط کارفرمایان را نیز در نظر می گیریم.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها