عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از 4 اسفند

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از 4 اسفند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:16 ق.ظ

آغاز ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از 4 اسفند  
ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد رشته های گروه پزشکی سال تحصیلی 91 - 90 از روز چهارشنبه 4 اسفند ماه آغاز می شود و تا 24 اسفند ادامه دارد.
به گزارش خبرنگار مهر، منابع آزمون کارشناسی ارشد در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت به نشانی http://sanjeshp.ir اعلام شده است. ثبت نام به صورت اینترنتی خواهد بود و داوطلبان با واریز مبلغ 92 هزار ریال می توانند در آزمون ثبت نام کنند.
بر اساس اعلام شرایط عمومی اعلام شده، برخورداری از توانایی جسمی به تناسب رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر، واجد کلیه شرایط عمومی متداول در آزمون های مختلف کشوری، اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان مندرج در قانون اساسی، پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران، عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، گروه های محارب و ملحد و هواداری از آنها، نداشتن سوء پیشینه کیفری و عدم اشتهار به فساد اخلاقی از جمله شرایط عمومی برای داوطلبان است.
داشتن شرایط عمومی ورود به دوره آموزش عالی، برخورداری از سلامت جسمی و روانی متناسب با رشته تحصیلی، دارا بودن دانشنامه کارشناسی و بالاتر مورد تایید وزارت بهداشت یا وزارت علوم و یا گواهی مبنی بر فارغ التحصیلی تا شهریور 90، عدم اشتغال به تحصیل در کارشناسی ارشد و یا سایر مقاطع در زمان قبولی در آزمون و مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد از جمله شرایط اختصاصی داوطلبان است.
افرادی که سال گذشته در آزمون پذیرفته شده و پس از قبولی و ثبت نام در آزمون از دانشگاه انصراف دهند نمی توانند در آزمون این دوره شرکت کنند. وزارت بهداشت به هیچ دانشجوی کارشناسی ارشد بورسیه تحصیلی نمی دهد. دانشجویانی که از تحصیل محروم شده و یا انصراف داده اند پس از تسویه حساب با دانشگاه می توانند در این آزمون شرکت کنند. دانشجوی محروم در رشته قبلی خود نمی تواند ثبت نام کند.
55 رشته علوم پزشکی تاکنون در مقطع کارشناسی ارشد ارائه شده که هر داوطلب تنها یک رشته را می تواند در دانشگاههای علوم پزشکی پذیرنده انتخاب کند. آزمون کارشناسی ارشد سال 90 در کلیه رشته ها در یک مرحله برگزار می شود.
آزمون زبان نیز در کلیه رشته ها به صورت عمومی است. بر اساس مصوبه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی هرگونه انتقال، تغییر رشته و یا جابجایی محل تحصیل در کارشناسی ارشد ممنوع است.
آزمون در شهرهای اردبیل، ارومیه، اصفهان، اهواز، ایلام، بندرعباس، بیرجند، تبریز، تهران، رشت، زاهدان، زنجان، ساری، سنندج، شیراز، قزوین، قم، کاشان، کرمانشاه، کرمان، گرگان، مشهد، همدان و یزد برگزار می شود.
داوطلبان در روزهای 21 تا 23 فروردین ماه سال 90 فرصت دارند نسبت به ویرایش اطلاعات خود بپردازند. اطلاعیه اعلام محل توزیع کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد در روز 18 خرداد سال 90 منتشر می شود و کارتهای ورود به جلسه نیز در تاریخ های 29 خرداد تا 3 تیرماه توزیع می شود.
آزمون کارشناسی ارشد گروه پزشکی در چهار نوبت صبح و بعد از ظهر در روزهای 2 و 3 تیرماه در 24 شهر، 55 رشته برگزار می شود.
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها