عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است

ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:18 ق.ظ

ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است  
يک مدرس دانشگاه، گفت: فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات در حال تبديل شدن به جنبه‌اي مهم در بخش اشتغال است.
مهنوش خزايي - کارشناس ارشد علوم تربيتي گرايش تکنولوژي آموزشي - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات، نقشي روزافزون در زندگي مردم ايفا كرده و در حال تبديل به جنبه مهم در بخش اشتغال است.
وي افزود: كودكان احتمالاً ترس كمتري از اينترنت داند تا بزرگسالان و بدين ترتيب مي‌توانند سريع‌تر با نحوه بهره‌برداري از فن‌آوري تطابق بيابند، بنابراين اگر اينترنت به خوبي مديريت شود، مي‌تواند ابزار مناسب و جذابي براي آموزش و يادگيري باشد.
او گفت: ICT نه تنها دائماً در درون خود در حال رشد و نوسازي است بلكه با نفوذ سريع و خزنده خود توانسته است در ميدان علم و عمل وارد شود و دگرگوني‌هاي وصف‌ناپذيري در زمينه‌هاي گوناگون پديد آورد.
خزايي تصريح کرد: ICT شايد بيش از همه، زمينه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و آموزش و پرورش كشورها را تحت تاثير خود قرار داده است و ميزان اين تغييرات به قدري سريع و در خود توجه است كه حتي براي لحظه‌اي هم نمي توان از آن غافل شد.
وي خاطرنشان کرد: رايانه‌ها به مثابه مهمترين شاخصه ICT به لحاظ توانايي خارق‌العاده نرم‌افزارها، امكان ارائه آموزش‌ها به صورت تعاملي، آموزش انفرادي، مشابه‌سازي آزمايش‌هاي پرهزينه را فراهم كرده‌اند.
اين مدرس دانشگاه، گفت: با افزايش سرعت فراگيري، دانش‌آموزان در سيستم آموزشي نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كنند، بنابراين امروزه رايانه به منزله معلم خصوصي و پر حوصله در عرصه آموزش و پرورش نقش ايفا مي‌کند.
خزايي اظهار كرد: ورود ICT به محيط‌هاي آموزشي سبب شده تا كلاس‌هاي درس از آموزش «يك سويه» معلم و روش « معلم محوري» به محيطي زنده و خلاق تبديل شود و امكان توسعه سبك‌هاي نوين آموزشي با استفاده ICT به راحتي امكان‌پذير شود.
اين کارشناس ارشد علوم تربيتي گرايش تکنولوژي آموزشي، يادآور شد: مهارت‌هاي فن‌آورانه مورد نياز جامعه در كلاس درس مورد نقد و بررسي قرار مي‌گيرند و رايانه به مثابه ابزار اصلي آموزشي به معلم امكان مي‌دهد تا نقش تسهيل كننده آموزش را ايفا كند و ضمن صرفه‌جويي در زمان و هزينه‌هاي آموزشي دانش‌آموزان را براي حل مساله و مشكل گشايي توانا كند

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها