عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است

ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:18 ق.ظ

ICT در حال تبديل شدن به جنبه‌ي مهم در بخش اشتغال است  
يک مدرس دانشگاه، گفت: فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات در حال تبديل شدن به جنبه‌اي مهم در بخش اشتغال است.
مهنوش خزايي - کارشناس ارشد علوم تربيتي گرايش تکنولوژي آموزشي - در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: فن‌آوري اطلاعات و ارتباطات، نقشي روزافزون در زندگي مردم ايفا كرده و در حال تبديل به جنبه مهم در بخش اشتغال است.
وي افزود: كودكان احتمالاً ترس كمتري از اينترنت داند تا بزرگسالان و بدين ترتيب مي‌توانند سريع‌تر با نحوه بهره‌برداري از فن‌آوري تطابق بيابند، بنابراين اگر اينترنت به خوبي مديريت شود، مي‌تواند ابزار مناسب و جذابي براي آموزش و يادگيري باشد.
او گفت: ICT نه تنها دائماً در درون خود در حال رشد و نوسازي است بلكه با نفوذ سريع و خزنده خود توانسته است در ميدان علم و عمل وارد شود و دگرگوني‌هاي وصف‌ناپذيري در زمينه‌هاي گوناگون پديد آورد.
خزايي تصريح کرد: ICT شايد بيش از همه، زمينه‌هاي فرهنگي، اجتماعي و آموزش و پرورش كشورها را تحت تاثير خود قرار داده است و ميزان اين تغييرات به قدري سريع و در خود توجه است كه حتي براي لحظه‌اي هم نمي توان از آن غافل شد.
وي خاطرنشان کرد: رايانه‌ها به مثابه مهمترين شاخصه ICT به لحاظ توانايي خارق‌العاده نرم‌افزارها، امكان ارائه آموزش‌ها به صورت تعاملي، آموزش انفرادي، مشابه‌سازي آزمايش‌هاي پرهزينه را فراهم كرده‌اند.
اين مدرس دانشگاه، گفت: با افزايش سرعت فراگيري، دانش‌آموزان در سيستم آموزشي نقش بسيار مهمي ايفا مي‌كنند، بنابراين امروزه رايانه به منزله معلم خصوصي و پر حوصله در عرصه آموزش و پرورش نقش ايفا مي‌کند.
خزايي اظهار كرد: ورود ICT به محيط‌هاي آموزشي سبب شده تا كلاس‌هاي درس از آموزش «يك سويه» معلم و روش « معلم محوري» به محيطي زنده و خلاق تبديل شود و امكان توسعه سبك‌هاي نوين آموزشي با استفاده ICT به راحتي امكان‌پذير شود.
اين کارشناس ارشد علوم تربيتي گرايش تکنولوژي آموزشي، يادآور شد: مهارت‌هاي فن‌آورانه مورد نياز جامعه در كلاس درس مورد نقد و بررسي قرار مي‌گيرند و رايانه به مثابه ابزار اصلي آموزشي به معلم امكان مي‌دهد تا نقش تسهيل كننده آموزش را ايفا كند و ضمن صرفه‌جويي در زمان و هزينه‌هاي آموزشي دانش‌آموزان را براي حل مساله و مشكل گشايي توانا كند

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها