عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

جزئيات راه اندازي فوق ليسانس و دکتري مهارتي در دانشگاه علمي کاربردي

جزئيات راه اندازي فوق ليسانس و دکتري مهارتي در دانشگاه علمي کاربردي
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:23 ق.ظ

جزئيات راه اندازي فوق ليسانس و دکتري مهارتي در دانشگاه علمي کاربردي  
سرپرست دانشگاه جامع علمي کاربردي در ارتباط با ارائه دوره هاي تحصيلات تکميلي در اين دانشگاه گفت: ارزش تحصيلي دوره هاي تحصيلات تکميلي دانشگاه جامع علمي کاربردي دقيقا مشابه تمام دوره هايي است که در دانشگاه هاي کشور وجود دارد.
عبدالرسول پورعباس در گفت وگو با مهر، اضافه کرد: هم اکنون در حال طراحي حوزه هاي مهارتي دوره هاي تحصيلات تکميلي هستيم تا بتوانيم علاوه بر مقطع کارداني، مقاطع بالاتر را هم در اين دانشگاه داشته باشيم ارزش تحصيلي اين دوره ها دقيقا مشابه تمام دوره هايي است که در دانشگاه هاي کشور وجود دارد. وي افزود: دانشگاه علمي کاربردي يک دانشگاه مهارتي است و در حوزه آموزش نظري وارد نمي شود.
سرپرست دانشگاه علمي کاربردي با بيان اينکه اين دوره ها همراه با عناوين و اسامي ويژه خود و تا عالي ترين سطوح تحصيلي طراحي شده است، تاکيد کرد: اين سطوح با آموزش هاي نظري تطبيق داده خواهد شد و با آنها هم ترازي صورت خواهد گرفت.
وي ضمن تاکيد بر گره خوردن تمام رشته هاي دانشگاه علمي کاردبردي با مشاغل کشور، اظهار داشت: اين رشته ها در واقع شغل محور هستند و کسي که در حوزه مهارتي فارغ التحصيل مي شود و مدارج علمي را طي مي کند زودتر و بهتر جذب بازار کار مي شود.
سرپرست دانشگاه علمي کاردبردي با مهارتي دانستن دوره هاي تحصيلات تکميلي علمي کاربردي، ادامه داد: اين حوزه، حوزه آموزش هاي مهارتي به شمار مي آيد و قصدمان اين است که روي فناوريها تسلط ايجاد کنيم در حالي که در ساير دانشگاهها تسلط روي مباني دانشگاهي صورت مي گيرد.
 

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها