عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

‌‌آغاز طرح پزشك خانواده ‌از ‌برنامه‌هاي دولت در سال آينده است

‌‌آغاز طرح پزشك خانواده ‌از ‌برنامه‌هاي دولت در سال آينده است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:25 ق.ظ

‌‌آغاز طرح پزشك خانواده ‌از ‌برنامه‌هاي دولت در سال آينده است  
رئيس جمهور آغاز طرح پزشك خانواده و تلاش براي تحت پوشش بيمه‌اي قرار دادن همه مردم ‌را دو گام دولت در حوزه بهداشت عمومي در سال آينده ذكر كرد.
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، ‌محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور همزمان با ميلاد مسعود پيامبر مكرم اسلام (ص) با حضور در بيمارستان خاتم‌الانبياء(ص)، مركز علوم اعصاب و بزرگترين بخش «icu» كشور را در اين بيمارستان افتتاح كرد.
رئيس جمهور حدود سه ساعت از قسمت‌هاي مختلف اين دو بخش بازديد و از تمامي بيماران قطع نخاعي و جانبازان بستري شده در آن، عيادت كرد.
در اين ديدار تعدادي از بيماران و همراهان آنان مشكلات و دغدغه‌هاي خود را در فضايي صميمي با رئيس جمهور در ميان گذاشتند.
‌احمدي‌نژاد در حاشيه‌ اين مراسم ‌آغاز طرح پزشك خانواده و تلاش براي تحت پوشش بيمه‌اي قرار دادن همه مردم و تمام خدمات درماني را دو گام دولت در حوزه بهداشت عمومي در سال آينده ذكر كرد.
وي ‌ولادت رسول اكرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) را تبريك گفت و با اشاره به ضرورت كمك به جانبازان و توجه به درمان آنان تصريح كرد: جانبازان كشورمان همه‌ هستي خود را براي عزت و عظمت كشور و آرمان‌هاي ملت ايران فدا كرده‌اند كه بايد به آنها توجه كرد.
رئيس جمهور درمان جانبازان را جزو پيچيده‌ترين و سخت‌ترين خدمات درماني دانست و گفت: اميدوارم مشابه مجموعه مجهزي كه امروز با همت مسئولان در بيمارستان خاتم‌الانبيا (ص) براي خدمت‌دهي به بخشي از جانبازان عزيزمان فراهم شده است، در تمام استان‌ها ايجاد شود تا با توجه به اينكه مسافرت جانبازان قطع نخاع و شيميايي از استان‌هاي ديگر به تهران مشكل است، آنها بتوانند در استان‌هاي خود از اين خدمات بهره‌مند شوند.
احمدي‌نژاد افزود: بايد تا آنجا كه امكانپذير است، سلامت جانبازان را حفظ و يا سطح سلامت آنها را ثابت نگه داشت كه اميدوارم سال آينده دولت بتواند اين بخش را قوي‌تر دنبال كند.
وي مجموعه‌هاي توانبخشي را از جمله نيازهاي ضروري جانبازان دانست و با اشاره به اينكه برخي طرح‌ها و مجموعه‌هايي در مراكز استان‌ها شروع شده است، گفت: بايد به جايي برسيم كه در هر استان حداقل يك مجموعه توانبخشي وجود داشته باشد تا جانبازان براي تأمين نيازهاي خود به آنجا مراجعه كنند.
رئيس‌ جمهور در ادامه با اشاره به برنامه‌هاي دولت در حوزه‌ سلامت عمومي گفت: دولت در بخش سلامت عمومي، دو اقدام اساسي را دنبال مي‌كند كه يكي از آنها توسعه‌ خدمات بهداشتي، سلامتي و درماني كشور است و اميدوارم در سال آينده در اين زمينه با يك جهش مواجه باشيم.
احمدي‌نژاد افزود: در اين زمينه طرح بزرگ پزشك خانواده كه در روستاها اجرا شده بود، از سال آينده در شهرها نيز آغاز خواهد شد و اميدوارم در طول 2- 1 سال آينده نهايي شود.
وي با تأكيد بر اينكه بايد روند درماني و رسيدگي به سلامت مردم كشور تغيير كند، اظهار داشت: هرمي كه هم‌اكنون وجود دارد، معكوس است، هركس زماني كه كسالتي داشته باشد، از همان ابتدا به پزشك متخصص مراجعه مي‌كند، در حاليكه درست نيست و سلامت همه افراد بايد در ابتدا توسط پزشك عمومي بررسي شود تا به تشخيص پزشك عمومي، افراد به پزشك متخصص مراجعه كند. اميدوارم به جايي برسيم كه سلامت هر فرد تحت نظر يك پزشك خانواده باشد. اين موضوع مي‌تواند تحولي در بخش سلامت و درمان كشور ايجاد كند.
رئيس جمهور يكي ديگر از سياست‌هاي دولت را گسترش بيمه‌ها برشمرد ‌و گفت: بيش از 90 درصد افراد جامعه تحت پوشش خدمات درماني و بخش قابل توجهي تحت پوشش بيمه تأمين اجتماعي هستند كه بايد تلاش كرد تا همه‌ افراد جامعه تحت پوشش اين دو بيمه قرار گيرند.
احمدي‌نژاد همچنين با تأكيد بر اينكه بيمه‌ها بايد تأمين‌كننده تمام خدمات حوزه سلامت مردم باشند، ‌ادامه داد: بايد تمامي خدمات سلامت و درمان تحت پوشش بيمه باشد، در حاليكه هم‌اكنون برخي بيماري‌ها به‌خصوص بيماري‌هاي خاص و صعب‌العلاج تحت پوشش بيمه نيستند و خانواده‌ها‌ هزينه‌هاي بسيار سنگيني براي درمان بيماران خود پرداخت مي‌كنند كه اميدوارم در سال آينده در اين زمينه يك گام بلند برداشته شود..
رئيس جمهور همچنين خاطر‌نشان كرد: همه بايد به سلامت خود اهميت دهند زيرا حفظ سلامت يك اصل است و اگر سلامتي باشد، همه چيز خواهد آمد و براي انسان شيرين خواهد بود ولي اگر سلامتي از دست برود، هيچ چيز در زندگي لذت و شيريني ندارد‌.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها