عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

توافق هاي پشت پرده نيكلاس برنز با مئير داگان

توافق هاي پشت پرده نيكلاس برنز با مئير داگان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:25 ق.ظ

خبرگزاري فارس: مسئله بسيار كليدي در مورد اين سند آن است كه بخشي از سند كه به تشريح اقدامات مخفي اسراييل و امريكا عليه ايران اختصاص دارد ويرايش شده است. علاوه بر اين سطحي و غيردقيق بودن تحليل هاي عرضه شده از جانب داگان و لحن كاملا ديپلماتيك و كلي برنز قابل تامل است.


 

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از سايت خبري ايران هسته اي، يكي از اسناد مهم منتشر شده توسط ويكي ليكس، گزارشي از سفارت امريكا در تل آويو است كه ديداري ميان نيكلاس برنز معاون سياسي وزير خارجه وقت امريكا و مسئول پرونده ايران در دولت بوش و مئير داگان رييس سابق موساد را روايت مي كند. برنز در اين جلسه كه در روز 17 اوت 2007 برگزار شده، بيشتر شنونده است و داگان هم بخش اعظم صحبت هاي خود را به بيان راهبرد اسراييل در مقابل ايران اختصاص داده است. مسئله بسيار كليدي در مورد اين سند آن است كه بخشي از سند كه به تشريح اقدامات مخفي اسراييل و امريكا عليه ايران اختصاص دارد ويرايش شده است. علاوه بر اين سطحي و غيردقيق بودن تحليل هاي عرضه شده از جانب داگان و لحن كاملا ديپلماتيك و كلي برنز قابل تامل است.
 

aseman2010

aseman2010
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 273
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها