عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

حمایت مجلس از گسترش فعالیت های پژوهشی در صنعت نفت

حمایت مجلس از گسترش فعالیت های پژوهشی در صنعت نفت
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:46 ق.ظ

 
 

مصطفی کواکبیان از حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش و افزایش فعالیت های پژوهشی در حوزه های مختلف صنعت نفت خبر داد و افزود: با گسترش این فعالیت ها، زمینه بالندگی صنعت نفت و جهانی شدن آن تحقق می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، رییس فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی هدف از سفر اعضای این فراکسیون به منطقه ویژه پارس را آشنایی با تلاش ها و فعالیت های انجام شده و در حال انجام برای توسعه مخزن مشترک پارس جنوبی خواند و افزود: با حضور در پارس جنوبی شاهد همت بالا و پشت کار بالای متخصصین، مهندسان و کارکنان صنعت نفت در این منطقه بودیم که این موجب دلگرمی نمایندگان مردم در خانه ملت شد؛ با روند فعالیت کنونی، اهداف مورد نظر در چارچوب برنامه پنجم محقق می شود.

کواکبیان با تاکید بر ضرورت حمایت همه جانبه از صنعت نفت برای توسعه میدان بزرگ پارس جنوبی، تصریح کرد: با وجود فضاهای کاری ایجاد شده در این منطقه می توان به پیشی گرفتن از رقیب در برداشت گاز از مخزن مشترک پارس جنوبی امیدوار بود.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فراکسیون دانشگاهیان از اعضای تمام کمیسیون های مجلس تشکیل شده است، ادامه داد: فراکسیون دانشگاهیان بر ارتباط بیشتر بین جامعه علمی و دانشگاهی کشور با صنعت نفت برای توسعه فعالیت های علمی و پژوهشی تاکید دارد.

کواکبیان تصریح کرد: با توسعه دامنه این فعالیت ها می توان در کمترین زمان بیشترین بهره وری را در صنعت نفت کشور داشته باشیم و  زمینه پیشرفت برمبنای ایرانی اسلامی را تحقق بخشیم؛ ضمن اینکه در پایان سند چشم انداز، هدف اصلی ما مبنی بر کسب جایگاه نخست منطقه خاورمیانه و رتبه برتر جهانی ممکن خواهد بود.

وی با اشاره به فعالیت های در حال انجام برای اجرای فازهای باقیمانده پارس جنوبی، گفت: با همت والایی که ما در مدیران و کارکنان صنعت نفت در این منطقه دیدیم که به صورت سه نوبت در 24 ساعت مشغول کار می باشند، می توان به بهره برداری و راه اندازی به هنگام این فازها امیدوار بود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها