عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

اعتلای صنعت نفت کشور در گرو تعامل نمایندگان مجلس با دولت است

اعتلای صنعت نفت کشور در گرو تعامل نمایندگان مجلس با دولت است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:47 ق.ظ

 
 

مهندس موسی سوری، تعامل و همیاری نمایندگان مجلس شورای با دولت در تحقق اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی و اعتلای صنعت نفت کشور اثرگذار خواند و افزود: همیاری مجلس با دولت موجب تحقق اولویت های اصلی وزارت نفت به ویژه توسعه میادین مشترک نفت و گاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، مهندس موسی سوری در نشست با فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی در منطقه ویژه پارس، با اشاره به تاخیر و عقب ماندگی در برداشت از مخزن مشترک پارس جنوبی یادآور شد: شرایط خاص جهانی، تحریم های بین المللی و هشت سال جنگ تحمیلی موجب تاخیر و عقب ماندگی در زمینه برداشت گاز و توسعه میدان مشترک پارس جنوبی شد.

وی تصریح کرد: مدیران پارس جنوبی خود را مکلف و مامور به جبران این عقب ماندگی کرده اند که در این راستا، تمام بدنه تصمیم گیری و تصمیم سازی کشور باید برای جبران تاخیر ایجاد شده و رسیدن به وضعیت مطلوب ما را یاری دهند.

سوری یادآور شد: با تدبیر وزیر نفت و تمهیدات اندیشیده شده، ابزارهای مناسبی جهت تحقق اهداف صنعت نفت در حوزه پارس جنوبی فراهم شده است.

وی با اشاره به برگزاری دومین همایش توسعه پایدار منطقه ویژه پارس، تصریح کرد: در نخستین همایش توسعه پایدار که سال گذشته برگزار شد، مدیران ارشد صنعت، کارشناسان، متخصصان و بیش از 50 نفر از اساتید دانشگاه های معتبر کشور، مطالعات، اندیشه ها، برنامه ها و راهکارهای لازم برای توسعه پایدار این منطقه را در قالب 14 چالش، ارائه کردند.

سوری افزود: دومین همایش با هدف تقویت تفکر کل نگر، راهبردی و سیستمی و تکوین مبانی نظری در راستای اجرای توسعه پایدار و تبیین و تحلیل چالش ها محدودیت ها، تعارض ها، حساسیت ها و دغدغه های مرتبط با توسعه فازهای پارس جنوبی برگزار می شود.

نمایندگان عضو فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی در سفر یک روزه به عسلویه از طرح ها و پروژه های توسعه ای پارس جنوبی دیدن کردند.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها