عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: خداوند از شنونده قرآن سختی‎های دنیا را برمی‌دارد و از قاریی آن گرفتاری‎های آخرت را. وسائل الشیعه ج2 ص831

ضرورت بازنگری قانون مدیریت خدمات کشوری در مناطق عملیاتی صنعت نفت

ضرورت بازنگری قانون مدیریت خدمات کشوری در مناطق عملیاتی صنعت نفت
چهارشنبه 4 اسفند 1389  09:48 ق.ظ

 
 

مهندس علی مروی تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص کار و فعالیت در مناطق عملیاتی صنعت نفت، قانون مدیریت خدمات کشوری در این مناطق قابل اجرا نیست و نیازمند نگاه ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و بازنگری آن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس در نشست اعضای فراکسیون دانشگاهیان مجلس شورای اسلامی با مدیران عامل منطقه ویژه پارس و شرکت نفت و گاز پارس، افزود: بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مناطق عملیاتی صنعت نفت برکات زیادی داشته است؛ این بازدیدها موجب ایجاد نگرش علمی و درک واقعی از مسائل خاص حاکم بر مناطق عملیاتی می شود.

مروی یادآور شد: در همسویی با بهبود شرایط کار در مناطق عملیاتی گام های موثری برداشته شده است؛ نمایندگان مجلس می توانند با حضور خود در مناطق عملیاتی و مطالعه بهتر شرایط حاکم بر این مناطق، حرکت توسعه ای آغاز شده در چارچوب سیاست های راهبردی وزارت نفت برای ارتقا و اعتلای صنعت نفت کشور را شتاب دهند.

وی در باره اهمیت تامین منابع مالی طرح های توسعه پارس جنوبی، تصریح کرد: وزارت نفت برای تامین منابع مالی پارس جنوبی از محل منابع داخلی تلاش می کند که در این زمینه، با کوشش مجدانه وزیر نفت، این مهم با کمک بانک های داخلی و و موسسات مالی و با همت شرکت های ایرانی در حال انجام است.

معاون وزیر نفت در امور حقوقی و مجلس ادامه داد: اختصاص 10 درصد از عواید فروش نفت و میعانات گازی جهت انجام پروژه های نفت و گاز کشور، نقطه عطفی است؛ با همت نمایندگان مجلس و با نگاه مثبت و دقیق وزارت نفت می توان تمام پروژه های ملی در صنعت نفت کشور را اجرا و به بهره برداری رساند.

مروی همچنین یکپارچه سازی امور مربوط به مدیریت منطقه ویژه پارس و جلوگیری از موازی کاری را مهم خواند و تصریح کرد: با توجه به تغییرات مدیریتی ایجاد شده، تعامل، هماهنگی و وحدت رویه میان شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیشتر شده است.

معاون وزیر نفت با اشاره به شرایط خاص حاکم بر مناطق عملیاتی و سختی کار در این مناطق، تاکید کرد: قانون مدیریت خدمات کشوری در بدنه صنعت نفت به ویژه در مناطق عملیاتی با توجه به شرایط ویژه و خاص این مناطق (مانند منطقه ویژه پارس) قابل اجرا نیست و نیازمند نگاه ویژه نمایندگان مجلس است تا با اصلاح قوانین و اختصاص بودجه کافی این مشکل مناطق عملیاتی رفع شود.

آنروز .. تازه فهمیدم .. 

 در چه بلندایی آشیانه داشتم...  وقتی از چشمهایت افتادم...

hojat20

hojat20
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 42154
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها