عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حضور ليبي در نشستهاي اتحاديه عرب به حالت تعليق درآمد

حضور ليبي در نشستهاي اتحاديه عرب به حالت تعليق درآمد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:47 ق.ظ

89/12/04 - 08:51
شماره:8912031568
در نشست فوق‌العاده اتحاديه عرب؛
حضور ليبي در نشستهاي اتحاديه عرب به حالت تعليق درآمد

خبرگزاري فارس: در نشست فوق العاده اتحاديه عرب در پي كشتار مردم ليبي توسط رژيم اين كشور مقرر شد،‌ مشاركت اين كشور در نشستهاي اين اتحاديه معلق شود و تعليق عضويت آن بطور كلي نيز مورد بررسي قرار گيرد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي "القدس العربي "،‌ اتحاديه عرب در نشست فوق العاده خود كه آن را سه شنبه بعد از ظهر و در سطح نمايندگان دائم برگزار نمود،‌ در واكنش به قتل عام معترضان ليبي توسط رژيم "معمر قزافي " تصميم گرفت، حضور اين كشور در نشست‌هاي اين اتحاديه و تمام موسسات و نهادهايش را معلق نمايد و از وزيران خارجه كشورهاي عربي خواست موضوع تعليق عضويت ليبي در اتحاديه عرب را بررسي كنند.

اين اتحاديه در پايان نشست خود با انتشار بيانيه‌اي اعلام كرد: اتحاديه عرب مقرر مي‌نمايد، مشاركت و حضور هيئت‌هاي نمايندگي جمهوري عربي ليبي در نشست‌هاي اين اتحاديه و تمام سازمان‌ها و نهادهاي تابع آن تا زماني كه دولت ليبي به خواسته اتحاديه مبني بر توقف خشونت و تضمين امنيت و آرامش ملت ليبي تن ندهد، به حالت تعليق درآيد.

شوراي اتحاديه عرب در اين بيانيه تاكيد نموده كه وزيران خارجه كشورهاي عربي تا برگزاري نشست آينده اين اتحاديه در 3 مارس سال جاري در قاهره عضويت ليبي در اين اتحاديه را به تعليق درمي‌آورند تا ميزان التزام و تعهد اين كشور به قوانين و ميثاق اتحاديه عرب برايشان آشكار گردد.

اين بيانيه هم چنين با محكوم كردن سركوب خشونت‌بار اعتراضات مردمي در ليبي كه با استفاده از سلاح گرم و مزدوران خارجي همراه بوده، ضمن اين كه تاكيد نمود، اين شيوه مغاير با تمام قوانين بين المللي واز حقوق بشر مي‌باشد، خواستار توقف فوري اين تجاوزات و تعدي‌ها و فراهم نمودن زمينه گفت‌وگو و مذاكره ملي براي برآوردن خواسته‌هاي مردم ليبي و احترام به حق و حقوق آنها و آزادي بيان و آزادي راهپيمايي و تضمين حفظ امنيت و آرامش براي مردم ليبي شد.

اين اتحاديه از كشورهاي عضو و دوست و سازمان‌هاي بين‌المللي و نهادهاي جامعه مدني عربي و بين المللي خواست از ارائه هرگونه كمك‌هاي بشر دوستانه فوري به مردم ليبي و حمايت و پشتيباني از آنها در اين مرحله حساس دريغ نكنند.

اين اتحاديه هم چنين با آسيب ديدگان و بازماندگان حوادث اخير ليبي ابراز همدردي نمود.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286867
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها