عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شوراي امنيت سركوب‌هاي رژيم قذافي را محكوم كرد

شوراي امنيت سركوب‌هاي رژيم قذافي را محكوم كرد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:48 ق.ظ

89/12/04 - 09:05
شماره:8912040032
شوراي امنيت سركوب‌هاي رژيم قذافي را محكوم كرد

خبرگزاري فارس: شوراي امنيت سازمان ملل با صدور بيانيه‌اي استفاده از زور توسط مقامات ليبي عليه تظاهرات‌هاي اين كشور را محكوم كرد.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه شبكه خبري بي بي سي، شوراي امنيت سازمان ملل در بيانيه‌اي با محكوميت سركوب‌ تظاهرات‌هاي صورت گرفته در ليبي خواستار پايان فوري خشونت‌ها شده و تاكيد مي‌كند كه حاكمان ليبي بايد به خواسته‌هاي مشروع مردم اين كشور توجه كنند.

بر اساس اعلام سازمان ديده بان حقوق بشر تاكنون حدود 300 نفر بر اثر خشونت‌هاي نيروهاي امنيتي ليبي عليه مردم اين كشور كشته شده‌اند.

سرهنگ معمر القذافي ديكتاتور ليبي در سخنراني اخير خود مردم تظاهرات كننده را "سوسك‌ها و موش‌ها " خطاب كرده بود و از طرفداران خود خواسته بود تا عليه آنان حمله كنند.

وي همچنين هشدار داد هر كسي كه عليه ليبي اسلحه به دست گيرد اعدام خواهد شد.

اين در شرايطي است كه "عبدالفتاح يونس العبيدي " وزير كشور ليبي به دليل خشونت‌هاي صورت گرفته استعفا داده است و از نيروهاي مسلح خواست تا به مردم بپيوندند.

15 عضو شوراي امنيت سازمان ملل همچنين اعلام كردند مقامات ليبي بايد به مسئوليت خود در قبال حفاظت از مردم اين كشور پايبند باشند و با خويشتن داري به حقوق بشر و قوانين بشردوستانه بين‌المللي احترام بگذارند.

از سوي ديگر "ابراهيم دباشي " نماينده دائم ليبي در سازمان ملل كه روز دوشنبه خواستار استعفاي قذافي شده بود تاكيد كرد كه بيانيه شوراي امنيت به اندازه كافي قدرتمند نبوده است اما دستكم پيام خوبي به رژيم ليبي در خصوص توقف خونريزي‌ها داده است.

اتحاديه عرب نيز اقدامات رژيم قذافي عليه مردم را "جنايت " توصيف كرده و تاكيد كرده است كه از حضور ليبي در جلسات اتحاديه عرب ممانعت خواهد كرد.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها