عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

پرتاب كفش به سوي تصوير قذافي در حال سخنراني

پرتاب كفش به سوي تصوير قذافي در حال سخنراني
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:50 ق.ظ

89/12/04 - 10:05
شماره:8912040123
پرتاب كفش به سوي تصوير قذافي در حال سخنراني

خبرگزاري فارس: تظاهرات‌كنندگان شهر بنغازي ليبي ديروز با ابراز خشم از سخنان تهديدآميز معمر القذافي با پرتاب كفش به سوي تصاوير تلوزيوني وي بر ادامه انقلاب تا سرنگوني ديكتاتوري تاكيد كردند.

به گزارش فارس، به نقل از پايگاه خبري "الجزيره "، تظاهرات‌كنندگان شهر بنغازي در شهر ليبي در واكنش به سخنراني معمر القذافي كه تهديد به سوزندان مردم و سركوب اعتراضات كرده بود، به سوي صفحه تلويزيون بزرگي كه تصوير وي را در حال سخنراني در نزديك دادگاه شمال بنغازي محل تجمع تظاهرات‌كنندگان نشان مي‌داد كفش‌‌هاي خود را پرتاب مي‌كردند.

اين در حالي است كه فعالان شهر بنغازي، دارالبيضاء، درنه و مصراته نيز تاكيد كرد سخنان قذافي آخرين حرف‌هاي او است و وي آخرين ساعات دوران زمامداري و ديكتاتوري خود بر مردم ليبي را مي‌گذراند.

"عبدالله الفيتوري " يك فعال شهر بنغازي به الجزيره گفت: سخنراني قذافي با فريادهاي محكوميت از سوي مردم و پرتاب كفش به سوي صفحه تلويزيون همراه بود همان كاري كه مردم قبلا در جريان سخنراني سيف الاسلام القذافي كرده بودند.

"فرج البرعصي " يك حقوقدان شهر دارالبيضاء ليبي نيز به الجزيره گفت: القذافي همه قوه قهريه و آنچه را در اختيار دارد استفاده كرد و ديگر چيزي غير از زبانش ندارد تا با آن انديشمندان جهان را مسخره كند و مردم خود را ترور كند.

وي افزود: جوانان تصميم گرفته‌اند به سخنانش گوش نداده و از وي نترسند و به انقلاب خود تا سرنگوني دولت قذافي ادامه دهند.

"هشام الشلوي " خبرنگار شهر درنه نيز به الجزيره گفت جوانان و مردم ليبي با سخنراني قذافي بر ساقط كردن رژيم وي بيش از پيش تحريك شدند و مردم حرف خود را زده‌اند و تا پايان دادن به اين نظام زمين نخواهند نشست.

"عبدالرحمن السويحلي " يك چهره فرهيخته ليبي نيز گفت:‌ دوران استبداد قذافي به پايان رسيده 42 سال به وي فرصت داديم الان فقط 42 ساعت فرصت دارد.

معمر قذافي رهبر ليبي كه كشورش با تظاهرات خونيني روبرو است و شورش عمومي سراسر اين كشور را فرا گرفته است در سخناني كه شامگاه 22-2-2011 بطور زنده از تلويزيون دولتي پخش مي‌شد، تظاهرات كنندگان را به موش و گربه وميكروب‌‌هايي توصيف كرد كه در خيابان‌هاي شهرهاي ليبي به حركت درآمده‌اند.

قذافي با تاكيد بر اينكه هرگز از ليبي بيرون نخواهد رفت و به گفته وي در كنار پدرانش "شهيد " خواهد شد از هواداران خود خواست فردا با ريختن به خيابان‌ها حمايتشان را از حكومت اعلام كنند.

وي كه در طول سخنراني خود با خشم شديد و عصبانيت زايد الوصفي مخالفان را تهديد مي كرد گفت كه وي هنوز از زور استفاده نكرده است و در پاسخ به تظاهر‌ات‌كنندگاني كه خواهان سقوط دولت او شده بودند گفت "من رئيس جمهور نيستم تا كناره‌گيري كنم، من رهبر انقلاب هستم. "

قذافي در ادامه سخنان خود اعلام داشت ، مخالفان مي خواهند ليبي را به امارتي اسلامي تبديل كنند و آنها را افرادي معرفي كرد كه مي خواهند به اسم بن لادن در ليبي حكومت كنند .

رهبر ليبي كه بيش از 40 سال است قدرت را در دست دارد آنچه را در كشورش اتفاق مي افتد ناشي از خوراندن مواد مخدر به تظاهرات‌كنندگان توسط مصري‌ها و تونسي‌ها دانست.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها