عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

خلباناني كه در ليبي به طرف مردم تيراندازي كردند، اوكرايني بودند

خلباناني كه در ليبي به طرف مردم تيراندازي كردند، اوكرايني بودند
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:51 ق.ظ

89/12/04 - 10:16
شماره:8912040186
استراتفور به نقل از منابع ديپلماتيك:
خلباناني كه در ليبي به طرف مردم تيراندازي كردند، اوكرايني بودند

خبرگزاري فارس: برخي مقامات ديپلماتيك در منطقه اعلام كردند كه خلبانان جنگنده‌هايي كه به طرف تظاهرات‌كنندگان ليبيايي تيراندازي كردند، اوكرايني بودند.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري-اينترنتي «راس بالت»، خلبانان جنگنده‌هايي كه به طرف تظاهرات‌كنندگان ليبيايي تيراندازي كرده‌اند، اوكرايني بودند. اين مطلبي است كه مجله تحليلي آمريكايي «استراتفور» به نقل از مقامات ديپلماتيك در منطقه عنوان كرده است.

بر اساس اين خبر، خلبانان ماهر اوكرايني هدايت ميگ‌هاي ارتش ليبي كه به سمت تظاهرات‌كنندگان تيراندازي كردند را بر عهده داشتند.

اين منابع خبري همچنيني يادآور شده‌اند كه گروه‌هاي مافيايي ايتاليايي هم به "معمر قذافي " رهبر ليبي كمك مي‌كنند و كشتي‌هايي كه توسط ايتاليايي‌ها هدايت مي‌شوند، به تظاهركنندگان در دو شهر طرابلس و بنغازي حمله كرده‌اند. اين دو شهر در سواحل درياي مديترانه قرار دارد.

تظاهرات گسترده مردمي در مخالفت با رژيم قذافي از 16 فوريه (27 بهمن) در شهرهاي بزرگ ليبي آغاز شد. نيروهاي نظامي ليبي بشدت به سركوب تظاهرات پرداخته و به نقل از منابع خبري مختلف تاكنون حدود 800 نفر از مردم غيرنظامي در اين كشور در جريان اين درگيري‌ها جان خود را از دست داده‌اند.

انتهاي پيام/ص

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها