عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

احتمال استفاده قذافي از سلاح‌هاي شيميايي

احتمال استفاده قذافي از سلاح‌هاي شيميايي
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:51 ق.ظ

89/12/04 - 10:31
شماره:8912040341
احتمال استفاده قذافي از سلاح‌هاي شيميايي

خبرگزاري فارس: فعال سياسي ليبيايي با اشاره به سخنراني تلويزيوني تهديدآميز ديكتاتور ليبي اعلام كرد كه محتمل است كه رژيم قذافي عليه مردم و انقلابيون در شهر بنغازي از سلاح‌هاي ميكروبي و شيميايي استفاده كند.

به گزارش فارس، "اشرف القره بولي " در گفت‌وگو با شبكه خبري العالم اعلام كرد: سخنان قذافي تهديدي آشكار بود مبني بر اين كه با عنوان مبارزه با القاعده و اسلام‌گراها مرتكب كشتارهاي فجيع‌تر از كشتار كنوني، خواهد شد.

اين فعال ليبيايي گفت: پيش‌بيني مي‌شود كه اين رژيم از سلاح‌هاي شيمايي و ميكروبي عليه انقلابيون در شهر بنغازي دومين شهر بزرگ ليبي كه هم‌اكنون در تصرف مردم است، استفاده كند.

اين فعال سياسي ليبيايي با تاكيد بر سرنگوني رژيم ديكتاتوري ليبي گفت: معمر قذافي در سخنراني خود، تظاهرات‌كنندگان را موش و سگان گمراه توصيف كرد.

القره بولي به بيان اينكه «اين سخنان نشان مي‌دهد كه ديكتاتور ليبي روزهاي آخرش را سپري مي‌كند» گفت: قذافي در سخنراني خود همچنين سعي كرد قبايل ليبي را عليه يكديگر تحريك كند تا بتواند از اين طريق به خيال خود چند صباحي بيشتر حكومت كند.

القره بولي تصريح كرد: ديكتاتور ليبي در سخنراني خود به دنبال فتنه‌انگيزي بود و مردم انقلابي را تهديد كرد كه جنايت‌هاي بيشتري ضد آنها مرتكب شود.

وي گفت: تهديدهاي قذافي رژيم ديكتاتوري او را نجات نخواهد داد.

القره بولي افزود: قذافي در سخنانش همچنين تلاش كرد غرب را درباره احتمال روي كارآمدن دولت اسلامي در ليبي بترساند تا اين امر توجيهي براي سركوب شديد مخالفان داشته باشد.

فعال سياسي ليبيايي با اشاره به اين كه قذافي تظاهرات‌كنندگان را كودكان ناپخته توصيف كرد، گفت: سخنراني وي سرتاسر تحريك آميز و تلاشي براي ايجاد فتنه قبيله‌اي در جامعه ليبي بود.

القره بولي گفت: رژيم حاكم مرتكب جنايت‌هاي زيادي در ليبي شده است اما رسانه‌ها به علت حاكميت سانسور شديد آن را پوشش نمي‌دهند.

وي با بيان اينكه، مزدوران و عوامل رژيم ليبي هم اكنون در منطقه شلوم در طرابلس درحال قتل عام مردم هستند، گفت: مردم ليبي در نهايت پيروز خواهند شد و ديكتاتوري قذافي را كه به جنون خود بزرگ بيني دچار شده ساقط خواهند كرد و شهروندان ثروت و منابع كشور را از سلطه رژيم استبدادي خارج خواهند كرد.

وي از سفيران ليبي در كشورهاي مختلف خواست از سمت خود استعفا بدهند.

القره بولي همچنين از افسران ارتش خواست به مردم بپيوندند، زيرا مردم پس از براندازي رژيم هر كسي كه عليه آنها موضع‌گيري كرده باشد محاكمه خواهند كرد.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها