عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ادامه حيات رژيم صهيونيستي با تحولات خاورميانه بسيار دشوار خواهد بود

ادامه حيات رژيم صهيونيستي با تحولات خاورميانه بسيار دشوار خواهد بود
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:55 ق.ظ

89/12/04 - 10:13
شماره:8912040264
مطهري در گفت‌وگو با فارس:
ادامه حيات رژيم صهيونيستي با تحولات خاورميانه بسيار دشوار خواهد بود

خبرگزاري فارس: نماينده تهران در مجلس با اشاره به تحولات اخير خاورميانه، گفت: اگر تحولات منطقه به همين ترتيب پيش رود، ادامه حيات رژيم صهيونيستي در منطقه كار بسيار دشواري خواهد بود.

علي مطهري نماينده مردم تهران و عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس با اشاره به تحولات اخير خاورميانه و مصر و تونس، به تحليل تاثيرگذاري انقلاب اسلامي ايران در بروز تحولات اينچنيني در منطقه پرداخت و اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران از طريق لبنان و سوريه به خصوص از طريق حزب‌الله لبنان و حماس بر مردم عرب تاثير زيادي داشته است.

وي افزود:‌ اعراب به طور كلي يك نوع تعصب نژادي دارند و به نظر مي‌رسد كه انقلاب ما يك الگويي است براي ساير ملت‌هاي مسلمان و كشورهاي عربي. چرا كه كشورهاي عربي يك پيوند نژادي ويژه‌اي با يكديگر دارند و خودشان را امت واحدي مي‌دانند.

نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه گفت‌وگوي خود يادآور شد: حركت و انقلاب در يكي از كشورهاي عربي به بقيه كشورها نيز سرايت پيدا مي‌كند و مردم مصر، مردم بافرهنگ ممتاز و روشنفكري هستند و گرايش اسلامي خوبي دارند چرا كه در آنجا علما و مصلحان بزرگي چون سيدجمال‌الدين اسدآبادي و محمد عبده و سيد قطب و ديگران حضور داشتند و بذر حركت اسلامي و حكومت اسلامي را در آنجا پاشيدند به همين دليل طبيعي است كه مردم مصر چنين حركتي داشته باشند و بقيه ملت‌هاي عرب نيز نوعي تبعيت و پيروي از ملت مصر دارند.

مطهري همچنين گفت: آنچه كه امام خميني (ره) تحت عنوان صدور انقلاب از همان ابتداي پيروزي انقلاب بيان كردند، به نظر مي‌رسد كه امروز در حال تحقق يافتن و انقلاب ما در حال صدور به كشورهاي خاورميانه است.

وي در خاتمه تصريح كرد: اگر به همين ترتيب حركت آغاز شده در خاورميانه پيش رود من فكر مي‌كنم كه ادامه حيات رژيم صهيونيستي در منطقه خاورميانه كار بسيار دشواري خواهد بود.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286870
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها