عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

ادامه حيات رژيم صهيونيستي با تحولات خاورميانه بسيار دشوار خواهد بود

ادامه حيات رژيم صهيونيستي با تحولات خاورميانه بسيار دشوار خواهد بود
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:55 ق.ظ

89/12/04 - 10:13
شماره:8912040264
مطهري در گفت‌وگو با فارس:
ادامه حيات رژيم صهيونيستي با تحولات خاورميانه بسيار دشوار خواهد بود

خبرگزاري فارس: نماينده تهران در مجلس با اشاره به تحولات اخير خاورميانه، گفت: اگر تحولات منطقه به همين ترتيب پيش رود، ادامه حيات رژيم صهيونيستي در منطقه كار بسيار دشواري خواهد بود.

علي مطهري نماينده مردم تهران و عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس با اشاره به تحولات اخير خاورميانه و مصر و تونس، به تحليل تاثيرگذاري انقلاب اسلامي ايران در بروز تحولات اينچنيني در منطقه پرداخت و اظهار داشت: انقلاب اسلامي ايران از طريق لبنان و سوريه به خصوص از طريق حزب‌الله لبنان و حماس بر مردم عرب تاثير زيادي داشته است.

وي افزود:‌ اعراب به طور كلي يك نوع تعصب نژادي دارند و به نظر مي‌رسد كه انقلاب ما يك الگويي است براي ساير ملت‌هاي مسلمان و كشورهاي عربي. چرا كه كشورهاي عربي يك پيوند نژادي ويژه‌اي با يكديگر دارند و خودشان را امت واحدي مي‌دانند.

نماينده مردم تهران در مجلس در ادامه گفت‌وگوي خود يادآور شد: حركت و انقلاب در يكي از كشورهاي عربي به بقيه كشورها نيز سرايت پيدا مي‌كند و مردم مصر، مردم بافرهنگ ممتاز و روشنفكري هستند و گرايش اسلامي خوبي دارند چرا كه در آنجا علما و مصلحان بزرگي چون سيدجمال‌الدين اسدآبادي و محمد عبده و سيد قطب و ديگران حضور داشتند و بذر حركت اسلامي و حكومت اسلامي را در آنجا پاشيدند به همين دليل طبيعي است كه مردم مصر چنين حركتي داشته باشند و بقيه ملت‌هاي عرب نيز نوعي تبعيت و پيروي از ملت مصر دارند.

مطهري همچنين گفت: آنچه كه امام خميني (ره) تحت عنوان صدور انقلاب از همان ابتداي پيروزي انقلاب بيان كردند، به نظر مي‌رسد كه امروز در حال تحقق يافتن و انقلاب ما در حال صدور به كشورهاي خاورميانه است.

وي در خاتمه تصريح كرد: اگر به همين ترتيب حركت آغاز شده در خاورميانه پيش رود من فكر مي‌كنم كه ادامه حيات رژيم صهيونيستي در منطقه خاورميانه كار بسيار دشواري خواهد بود.
انتهاي پيام/ع

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 250472
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها