عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مجلس ايرادات شوراي نگهبان به دو طرح و يك لايحه را رفع كرد

مجلس ايرادات شوراي نگهبان به دو طرح و يك لايحه را رفع كرد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:57 ق.ظ

89/12/04 - 10:36
شماره:8912040330
در جلسه علني امروز؛
مجلس ايرادات شوراي نگهبان به دو طرح و يك لايحه را رفع كرد

خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس به منظور تأمين نظر شوراي نگهبان، مصوبات قبلي خود ‌در خصوص 2 طرح و يك لايحه را اصلاح كردند.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، رسيدگي به مواد ارجاعي از شوراي نگهبان در خصوص طرح دو‌فوريتي حمايت از افرادي كه توسط گروهك‌هاي ضد‌انقلاب و منحرفين اعتقادي اسير، كشته و يا معلول مي‌شوند، در دستور كار امروز چهارشنبه مجلس قرار گرفت.

نمايندگان مجلس با بررسي مجدد اين طرح، آن‌‌را اصلاح و تصويب كردند.

شوراي نگهبان مشخص نبودن محل تأمين بار مالي اين طرح را مغاير اصل 75 قانون اساسي اعلام كرده بود كه نمايندگان به منظور اصلاح اين ايراد ابتداي سال 1390 را زمان آغاز اجراي قانون تعيين و مقرر كردند اعتبار مورد نياز در قوانين بودجه سنواتي پيش بيني مي‌شود.

نمايندگان مجلس همچنين ايرادات شوراي نگهبان به طرح اصلاح مصرف انرژي را بررسي و با اصلاحات اعتبارتي ايرادات شوراي نگهبان را به اين طرح را رفع كردند.

بر اساس مصوبه مجلس وزارت نفت مكلف شد به منظور مديريت تقاضا و اجراي سياست‌هاي مرتبط با بهينه سازي مصرف سوخت در بخش‌هاي مختلف مصرف، ‌جايگزيني اقتصادي حامل‌هاي انرژي همراه با توسعه به كار‌گيري ظرفيت‌هاي محلي انرژي و انرژي‌هاي تجديد‌پذير، پيشنهاد اصلاح اساسنامه و وظايف شركت بهينه سازي مصرف سوخت، را تهيه و براي تصويب به هيئت وزيران ارائه دهند.

بررسي لايحه الحاق دولت جمهوري اسلامي ايران به كنوانسيون تجديد‌نظر شده كيوتو در مورد صادر و هماهنگ‌سازي تشريفات گمركي به منظور تأمين نظر شوراي نگهبان از ديگر دستورات كاري امروز مجلس بود.

وكلاي ملت با اصلاح اين لايحه ايراد شوراي نگهبان به آن را رفع كردند.

بر اساس مصوبه مجلس و با الحاق يك تبصره به ماده واحده اين لايحه، مقرر شد كه اعمال هر‌گونه اصلاحاتي كه از طريق تعيين شده در بند‌هاي 2 و 3 ماده 15 و بند 2 ماده 16 در كنوانسيون صورت گيرد، در رابطه با دولت جمهوري اسلامي ايران منوط به تصويب مجلس شوراي اسلامي است.
انتهاي پيام/

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها