عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تأكيد ايران و اوكراين بر گسترش مناسبات تجاري و اقتصادي

تأكيد ايران و اوكراين بر گسترش مناسبات تجاري و اقتصادي
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:58 ق.ظ

89/12/04 - 10:26
شماره:8911220774
تأكيد ايران و اوكراين بر گسترش مناسبات تجاري و اقتصادي

خبرگزاري فارس: در ديدار سفير ايران با رئيس شوراي عالي اوكراين بر گسترش مناسبات تجاري و اقتصادي دو كشور تأكيد شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، اكبر قاسمي سفير جمهوري اسلامي ايران در كي‌يف و «ولاديمير ليتوين» رئيس شوراي عالي اوكراين آخرين تحولات روابط دوجانبه، مسائل منطقه و به ويژه همكاري‌هاي پارلماني را مورد بحث و تبادل‌نظر قرار دادند.اكبر قاسمي با اشاره به ظرفيت‌هاي شكل گرفته طي 19 سال سابقه مناسبات و مراودات دو كشور، اظهار داشت: مناسبات دو كشور مبتني بر پايه‌هاي مستحكم و ساختار حقوقي متين و علايق سنتي و دوستي دو ملت شكل گرفته و چشم‌انداز خوبي براي آينده آن متصور است.


سفير جمهوري اسلامي ايران در كي‌يف با برشمردن ظرفيت‌هاي گسترده عرصه‌هاي همكاري‌ خاطرنشان كرد: ما ظرفيت‌هاي فراواني براي گسترش همكاري‌ها در حوزه‌هاي سياسي، اقتصادي و فرهنگي برخورداريم كه طي چند سال اخير بخش‌هايي از آن ناشناخته باقي مانده است و تبلور ايده‌هاي رهبران دو كشور با برگزاري كميسيون مشترك اقتصادي دو كشور و تبادل هيئت‌هاي پارلماني و گروه‌هاي دوستي و افزايش رايزني‌هاي فيمابين محقق خواهد شد.ولاديمير ليتوين رئيس شوراي‌ عالي اوكراين اظهار داشت: اميدواريم كه در آينده نزديك شاهد افزايش روزافزون روابط دو كشور باشيم و ضروري است كه روابط دو كشور به طور كيفي و كمي ارتقا يابد و هر كاري كه لازم باشد آمادگي داريم براي اين منظور انجام دهيم.


وي افزود: ميزان روابط تجاري و اقتصادي دو كشور در سطح و شأن ظرفيت‌هاي دو كشور نيست و بسيار اندك است.


ليتوين گفت: ما در روابط خود با ايران، واقعيات و توانمندي‌هاي ايران را به طور عيني مورد ارزيابي قرار داده و ما ايران را كشوري با چشم‌انداز رو به رشد و روشن ارزيابي مي‌كنيم.


وي در پايان خاطرنشان كرد: ما نسبت به توسعه روابط پارلماني در سطوح مختلف از جمله تبادل هيئت‌ها، نشست كميته‌ها و گروه دوستي مشترك علاقه‌مند هستيم و گام‌هاي مؤثري در آينده نزديك برداشته خواهد شد.

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها