عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاري دهمين نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو در توكيو با حضور شركت‌هاي ايراني

برگزاري دهمين نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو در توكيو با حضور شركت‌هاي ايراني
چهارشنبه 4 اسفند 1389  10:58 ق.ظ

89/12/04 - 10:27
شماره:8912040275
برگزاري دهمين نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو در توكيو با حضور شركت‌هاي ايراني

خبرگزاري فارس: دهمين نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو با حضور شركت‌هايي از جمهوري اسلامي ايران در توكيو برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، دهمين نمايشگاه بين‌المللي فناوري نانو با حضور هفت شركت از جمهوري اسلامي ايران از تاريخ 27 لغايت 29 بهمن ماه سالجاري در توكيو برگزار شد.
در اين نمايشگاه شركت‌هايي از جمهوري اسلامي ايران در زمينه صنعت ساختمان، حوزه‌هاي رنگ و رزين، صنعت نساجي، صنعت فيلتر، تجهيزات مورد نياز براي مراكز تحقيقاتي، صنعتي و دانشگاهي و صنايع غذايي و كشاورزي با هماهنگي ستاد ويژه توسعه فناوري نانو و همكاري سفارت جمهوري اسلامي ايران در توكيو شركت كردند.

سيد عباس عراقچي سفير جمهوري اسلامي ايران در توكيو ضمن بازديد از نمايشگاه و آشنايي با فعاليت‌هاي شركت‌هاي ايراني حاضر در نمايشگاه، حضور شركت‌هاي ايراني و محققان و دانشمندان جوان را نشانه اعتلاء و پيشرفت ايران در زمينه‌هاي علمي و پرورش نيروهاي متخصص دانست و بهره‌مندي و استفاده از ظرفيت‌هاي موجود را ازموضوعاتي دانست كه نيازمند توجه ويژه در سطوح دولتي و خصوص مي‌باشند.
وي تلاش‌هاي ستاد ويژه نانو جهت حضور فعالانه طي چهار سال متوالي در نمايشگاه مذكور را مورد تحسين قرار داد و ابراز اميدواري كرد كه جمهوري اسلامي ايران هر سال پر توان‌تر از سال قبل بتواند در نمايشگاه‌هاي علمي و تخصصي شركت كند.

نمايشگاه فناوري نانو ژاپن مهمترين نمايشگاه بين‌المللي در زمينه نانو مي‌باشد و در آن شركت‌هاي خصوصي و دولتي آخرين دستاوردهاي خود در زمينه نانو را به نمايش مي‌گذارند.
تمركز اصلي نمايشگاه 2011 نانو بر فعاليت‌هاي زيست محيطي به ويژه شيوه‌ها و فناوري‌هاي مربوط به كاهش اثرات گازهاي گلخانه‌اي و مقابله با افزايش دي اكسيد كربن قرار داشت.
در دهمين نمايشگاه بين‌المللي نانو 190 شركت بين‌المللي فعال در زمينه نانو حضور داشتند و فعاليت‌هاي پژوهشي و علمي و نيز توليدات صنعتي و كاربردي در زمينه‌هاي مختلف از جمله صنايع مربوط به ساختمان سازي، جاده سازي، محصولات كشاورزي و شيوه‌هاي مختلف كه درحفظ محيط زيست موثر مي‌باشند را به نمايش گذاشتند.
انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها