عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

خلاقيت و اقتدار شهيد خرازي مديريت جنگ را تحت تأثير قرار داد

خلاقيت و اقتدار شهيد خرازي مديريت جنگ را تحت تأثير قرار داد
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:00 ق.ظ

89/12/03 - 10:40
شماره:8912030312
شهيد خرازي؛ علمدار طلاييه و سردار شلچه/
خلاقيت و اقتدار شهيد خرازي مديريت جنگ را تحت تأثير قرار داد

خبرگزاري فارس: رسول ياحي گفت: از لشكر 14 امام حسين (ع) در موقعيت‌هاي حساس استفاده مي‌شد و شهيد خرازي با خلاقيت ويژه‌اي كه داشت موفق مي‌شد از معابر و موانع دشمن عبور كند و با اقتداري كه در فرماندهي خود داشت معاونانش را هميشه با قدرت هدايت مي‌كرد.

رسول ياحي از رزمندگان دفاع مقدس، همرزم و همكلاسي سردار شهيد حسين خرازي فرمانده لشكر 14 امام حسين(عليه‌السلام)، بوده است، وي در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا»، در اين خصوص اظهارداشت: با شهيد خرازي از همان دوران ابتدايي همكلاسي و دوست بودم چرا كه در يك محله زندگي مي‌كرديم و با همديگر به مدرسه «مهريار» مي‌رفتيم و به خاطر فهم و درك بالايش از همان دوران كودكي متفاوت از بقيه دانش‌آموزان بود.

* شهيد خرازي در همه ابعاد زندگي خلاق و نمونه بود

وي با اشاره به فعاليت‌هاي فرهنگي شهيد خرازي در كلاس‌هاي قرآن افزود: حسين خرازي در همه عرصه‌ها نمونه و خلاق بود و اين را هم در زمان سربازي‌اش ثابت كرده بود، وقتي قبل از انقلاب اسلامي از او به عنوان نيروي ظفار (عمان) در خارج از كشور استفاده كرده بودند با اكراه شركت كرده بود.

* مسووليت‌پذيري شهيد خرازي باعث شد تا معاون ارشد «گروه ضربت» انتخاب شود

اين رزمنده دفاع مقدس يادآور شد: با آغاز انقلاب اسلامي و شروع جنگ تحميلي، شهيد خرازي به كردستان اعزام شد و اسلحه‌خانه سپاه را تحويل گرفت و هم‌چنين در گروه ضربت كه سردار رحيم صفوي تشكيل داده بود؛ شهيد خرازي به عنوان معاون ارشد انتخاب شد.

* شهيد خرازي فرماندهي مقتدر بود

ياحي با اشاره به روحيات اخلاقي سردار شهيد خرازي تصريح كرد: از لشكر 14 امام حسين (عليه‌السلام) در موقعيت‌هاي حساس استفاده مي‌كردند و شهيد خرازي با خلاقيت ويژه‌اي كه داشت موفق مي‌شد از معابر و موانع دشمن عبور كرده و موفقيت‌هايي را با ساير رزمندگان بدست آورد و با اقتداري كه در فرماندهي خود داشت معاونانش را هميشه با قدرت هدايت مي‌كرد.
همكلاس سردار خرازي خاطرنشان كرد: بعد از اجراي عمليات زماني كه وقت بيشتري داشت به ساير امور رزمندگان مي‌پرداخت و مهرباني‌هاي زيادي به آنها مي‌كرد، به خصوص به سادات احترام زيادي مي‌گذاشت‌.

* فضاي معنوي حاكم بر جبهه باعث وحدت يكپارچه همه رزمندگان شد

ياحي با اشاره به نزديك شدن «هفته وحدت» و برگزاري اين‌گونه مراسم‌ها در جبهه جنگ گفت: در جنگ تحميلي بحث شيعه و سني و يا پير و و جوان نبود همه اقشار مختلف مردم در هر صنف و شغلي كه بودند در يك فضاي معنوي زندگي مي‌كردند و اين قدر اين معنويت و اتحاد براي دفاع از كشور بالا بود كه رزمندگان به اين‌گونه مسائل فكر نمي‌كردند.
انتهاي پيام/و/4

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها