عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ارائه مستند آشنايي با مناطق راهيان نور براي كودكان

ارائه مستند آشنايي با مناطق راهيان نور براي كودكان
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:01 ق.ظ

89/12/03 - 10:58
شماره:8912030403
گلعلي بابايي در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
ارائه مستند آشنايي با مناطق راهيان نور براي كودكان

خبرگزاري فارس: معاون هنري بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس گفت: در پي برگزاري مراسم «كشتي صلح و دوستي ايران و عراق» با حضور كودكان ايراني و عراقي، مستندي از اين مراسم باهدف معرفي مناطق راهيان نور توليد شد كه به زائران كودك راهيان نور ارائه مي‌شود.

گلعلي بابايي در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در اعزام كاروان‌ها به مناطق راهيان نور، آشنايي با مناطق و يادمان‌‌ها از اهميت ويژه‌اي برخوردار است لذا در اين زمينه مستندهايي از سوي معاونت هنري بنياد حفظ آثار توليد شده است.
وي ادامه داد: در جريان برنامه‌هاي هفته دفاع مقدس برنامه‌اي با عنوان «كشتي صلح و دوستي ايران و عراق» با حضور كودكان ايراني و عراقي برگزار شد؛ پيرامون اين مراسم و معرفي مناطق راهيان نور مستندي براي گروه سني كودك نيز با نقش‌آفريني داريوش فرضايي (عمو پورنگ) با همكاري سازمان حفظ آثار سپاه و بسيج و انجمن سينمايي دفاع مقدس توليد شده كه در ايام راهيان نور به زائران اين گروه سني داده مي‌شود.
معاون هنري بنياد حفظ آثار و نشر ارزش‌هاي دفاع مقدس يادآور شد: مجموعه مستند 6 قسمتي «نيمه خاموش» در جهت رمزگشايي از حقايق و ناگفته‌هاي جنگ تحميلي و حوادث دفاع هشت ساله ملت قهرمان ايران نيز از سوي اين معاونت توليد شده كه به سؤالاتي از قبيل «آيا جنگ قابل پيشگيري بود؟»، «چرا جنگ پس از فتح خرمشهر ادامه پيدا كرد؟» و «چرا سرنوشت جنگ به پذيرش قطعنامه 598 منتهي شد؟» پاسخ داده است؛ اين مجموعه به زائران راهيان نور ارائه مي‌شود.
وي اضافه كرد: مستندي ديگر با عنوان «آستان بهشت» براي معرفي تمام مناطق عملياتي جنوب كشور، با همكاري بنياد فرهنگي روايت توليد شده بود و اين مستند در اختيار زائران راهيان نور گذاشته مي‌شود تا با آشنايي قبلي به آن مناطق وارد شوند.
انتهاي پيام/ف

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286857
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها