عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تمبر كنگره شعر دفاع‌مقدس برگرفته از انديشه‌هاي امام خميني است

تمبر كنگره شعر دفاع‌مقدس برگرفته از انديشه‌هاي امام خميني است
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:03 ق.ظ

89/12/03 - 15:21
شماره:8912031106
زارع در گفت‌وگو با فارس:
تمبر كنگره شعر دفاع‌مقدس برگرفته از انديشه‌هاي امام خميني است

خبرگزاري فارس: طراح تمبر يادبود نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس گفت: باورها و انديشه‌هاي امام (ره) و رزمندگان اسلام و افرادي كه عازم جبهه شدند سبب اين تصويرسازي شد.

به گزارش خبرنگار اعزامي فارس به كنگره سراسري شعر دفاع مقدس، صبح امروز در آيين افتتاحيه نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس طي مراسمي از تمبر يادبود اين كنگره رونمايي به عمل آمد.
بر اين اساس مهدي زارع طراح اين تمبر در جمع خبرنگاران در حاشيه مراسم افتتاحيه اين كنگره گفت: يك ماه براي طراحي اين تمبر تلاش كردم كه هم بتوانم «سرو» را كه نماد پايداري است به تصوير كشم و هم بتوانم از پلاك دلاوران جبهه‌هاي حق عليه باطل بهره ببرم تا نشاني از اين دو در تصوير باشد.
زارع در ادامه با اشاره به اينكه اين پوستر نمادي شعري از سرو و پلاك را در ذهن مخاطب يادآور مي‌شود، گفت: مي‌توانيم بگوييم از اين طريق فضايي شاعرانه به فرد منتقل مي‌شود.
زارع بيان كرد: باورها و انديشه‌هاي امام (ره) و كساني كه به جنگ رفتند سبب اين تصويرسازي شد و بنده توانستم آن را به تصوير كشم.
وي در ادامه ضمن يادآوري اين مطلب كه طراحي امري دشوار است، اضافه كرد: طراحي كاري بسيار سخت بود زيرا نمي‌خواستم حق شهدا را ناديده بگيرم اما به ياري خدا تصوير بسيار خوب به سرانجام رسيد.
انتهاي پيام/و/18

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها