عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

راه اندازي بانك ايتاليايي در مناطق آزاد كشور

راه اندازي بانك ايتاليايي در مناطق آزاد كشور
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:11 ق.ظ

در ديدار معاون رئيس جمهور و سفير ايتاليا بررسي شد؛
راه اندازي بانك ايتاليايي در مناطق آزاد كشور

خبرگزاري فارس: معاون رئيس جمهور گفت: به منظور تشويق سرمايه گذاري و تاسيس بانك به عنوان مهمترين زير ساخت اقتصادي در مناطق آزاد سرمايه گذاران خارجي از تسهيلات دولتي برخوردار خواهند شد.

به گزارش خبرگزاري فارس حميد بقايي؛ رئيس سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري كشور در ديدار با برادا نيني سفير ايتاليا گفت: دولت جمهوري اسلامي ايران به تازگي مصوبه اي را تصويب كرده است كه بر اساس آن سرمايه گذاراني كه قصد تاسيس بانك در مناطق آزاد را دارند از تسهيلات دولتي برخوردار خواهند شد.

وي افزود: اين اقدام در راستاي تشويق سرمايه گذاري و تاسيس بانك به عنوان مهمترين زير ساخت اقتصادي در مناطق آزاد ايران صورت مي پذيرد.

بقايي ادامه داد: بر اساس قوانين جمهوري اسلامي ايران تاسيس بانك در اين كشور به 400 ميليون دلار سرمايه اوليه نياز دارد اين در حالي است كه به تدبير دولت راه اندازي بانك خارجي در مناطق آزاد تنها به 50 ميليون دلار يعني 8/1 هزينه ياد شده ميسر خواهد بود.

وي تصريح كرد: پرداخت 35 درصد اين رقم به صورت نقدي و 65 درصد آن به صورت اقساط 5 ساله امكان پذير است.

به گفته اين مقام مسئول بانك‌هايي كه در منطقه آزاد تاسيس مي شوند از اين امكان برخوردار دارند كه در هر نقطه اي از ايران شعبه هاي خود را راه اندازي كنند.

وي گفت: سهام اين بانك كاملا خارجي خواهد بود و در صورت تمايل طرف خارجي ايران آمادگي دارد تا سقف 50 درصد از اين سهام را خريداري كند.

معاون رئيس جمهور ادامه داد: تاسيس بانك در ايران به بوروكراسي هاي اداري مبتلاست كه اين مهم نيز براي سرمايه گذاراني كه قصد راه اندازي بانك در مناطق آزاد را داند تسهيل شده است.

وي خاطر نشان كرد : اين اقدام فرصت مناسبي براي توسعه فعاليت هاي مشترك اقتصادي ايران و ايتاليا ست و معتقديم با رابطه خوبي كه بين اين دوكشور حاكم است در تحقق اين امر پيروز خواهيم بود.

بقايي با بيان اين كه در كشور 7 منطقه آزاد و 56 منطقه اقتصادي وجود دارد، افزود : بانك هاي تاسيس شده موظف خواهند بود كه به پروژه هاي اقتصادي مناطق آزاد تسهيلات ارائه كنند.

وي گفت : مذاكراتي با يونان و كشورهاي مختلف صورت گرفته و بخشي از كشورهاي آسياي ميانه و خاورميانه براي تاسيس بانك در مناطق آزاد ايران اعلام آمادگي كرده اند.

معاون رئيس جمهور در پايان با اشاره به اقدام غير بشر دوستانه و كشتار وحشيانه مردم ليبي گفت : اين اقدام نيازمند واكنش شديد دوستداران حقوق بشر است اين در حالي است كه كشورهاي اروپايي در مقابل وحشي گري قزافي سكوت در پيش گرفته اند.
انتهاي پيام/

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1777
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها