عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: فاطمه علیها السلام، همواره مظلوم و از حق و میراث خود محروم بود. امالى طوسى، ص 155

ادغام بانك ايران زمين و تعاوني اعتباري بهمن ايثار در حد مذاكره بود

ادغام بانك ايران زمين و تعاوني اعتباري بهمن ايثار در حد مذاكره بود
چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:15 ق.ظ

89/12/04 - 00:21
شماره:8912031115
مدير عامل تعاوني اعتباري مولي الموحدين در گفت‌وگو با فارس:
ادغام بانك ايران زمين و تعاوني اعتباري بهمن ايثار در حد مذاكره بود

خبرگزاري فارس: مدير عامل تعاوني اعتباري مولي الموحدين كه در حال آغاز فعاليت بانك با نام ايران زمين است، با تأكيد بر اينكه بحث ادغام تعاوني اعتبار بهمن ايثار و بانك ايران زمين در حد يك مذاكره بود، گفت: بانك ايران زمين سرمايه مورد نياز براي تبديل شدن به بانك را تأمين كرده است و به اين سبب با هيچ مشكلي مواجه نيست.

امير حسن‌خاني در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص احتمال ادغام بانك ايران زمين و تعاوني اعتباري بهمن ايثار، اظهار داشت: در اين خصوص يك نشست مقدماتي در بانك مركزي انجام شد كه تا كنون به امضاي توافق‌نامه منجر نشده است.


وي در پاسخ به اين سؤال كه آيا قرار است بالاخره بانك ايران زمين و تعاوني اعتباري بهمن ايثار در هم ادغام شوند؟ ادامه داد: خير، نياز سرمايه‌اي تعاوني اعتباري موالموحدين براي تبديل شدن به بانك فراهم شده و از اين بابت مشكلي نداريم.


وي افزود: گفت‌وگو در مورد ادغام اين دو تعاوني اعتباري در حد يك مذاكره بود كه اين بحث طي نشستي در بانك مركزي پا گرفت، اين مقوله هنوز به نتيجه نرسيده و هيچ موضوعي به اين سبب به تأييد نرسيده است.


عضو هيأت مديره تعاوني اعتباري مولي الموحدين در خصوص تمديد يا عدم تمديد مجوز يك‌ساله تعاوني اعتباري مولي الموحدين، گفت: صدور يك سال مجوز فعاليتي براي اين تعاوني به منظور فراهم‌ كردن زيرساخت‌هاي تبديل اين تعاوني اعتباري به بانك بود كه خوشبختانه مقدمات لازم براي تبديل اين تعاوني اعتباري به بانك ايران زمين فراهم شده است.


وي در خصوص سرنوشت تعاوني مولي الموحدين، خاطرنشان كرد: ساختار اين تعاوني، تعاوني خواهد ماند البته بدون فعاليت‌هاي اعتباري، يعني فعاليت‌هاي اعتباري اين تعاوني از آن منفك و به بانك ايران زمين منتقل مي‌شود و اين تعاوني از اين پس خدمات خود را در قالب يك تعاوني بزرگ خدماتي - بازرگاني ارائه خواهد داد.


حسن خاني تأكيد كرد: بنابراين با تبديل شدن اين تعاوني اعتباري به بانك، تعاوني منحل نخواهد شد بلكه ساختار فعاليتي آن از اعتباري به خدماتي - بازرگاني تغيير خواهد كرد.


حسن‌خاني در خصوص زمان شروع به كار بانك ايران زمين، اظهار داشت: در مورد شروع فعاليت بانك ايران زمين، مقدمات لازم فراهم و پذيره نويسي‌ شروع شده است كه با توجه به اقدامات انجام شده مي‌توان ابراز اميدواري كرد در آينده‌اي نزديك شاهد خدمات‌دهي اين بانك در چرخه پولي و مالي كشور باشيم.

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1757
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها