عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رتبه اعتباري ژاپن از حالت با ثبات به منفي تنزل يافت

چهارشنبه 4 اسفند 1389  11:16 ق.ظ

89/12/04 - 08:49
شماره:8912031331

خبرگزاري فارس: موسسه رتبه بندي مودي به دليل بدهي هاي گسترده ژاپن و بن بست سياسي رتبه اعتباري اين كشور را كاهش و از حالت با ثبات به منفي تنزل داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ افزايش بدهي هاي ژاپن و بن بست سياسي اين كشور براي كاهش بدهي هاي دولتي مهمترين علت كاهش رتبه اعتباري اين كشور ارزيابي شده است. ميزان بدهي هاي دولت ژاپن به بيش از 200 درصد توليد ناخالص داخلي رسيده كه اين بالاترين ركورد در بين كشورهاي صنعتي به شمار مي رود .

موسسه مودي اعلام كرد سياستهاي اقتصادي و مالي دولت ژاپن در شرايط كنوني به گونه اي نيست كه بتواند از حجم سنگين بدهي هاي اين كشور بكاهد و به همين علت موسسه مودي رتبه اعتباري ژاپن را كاهش داده است . ماه گذشته نيز موسسه رتبه بندي اس اند پي رتبه اعتباري ژاپن را كاهش داده بود و نسبت به كاهش رتبه اعتباري آمريكا نيز هشدار داد .

كاهش چشمگير ميزان محبوبيت دولت نااو تو كان نخست وزير ژاپن نيز موجب افزايش نگرانيها در خصوص موفقيت آميز بودن سياستهاي اقتصادي اين كشور شده است . دولت ژاپن قصد دارد براي كاهش كسري بودجه و بدهي ميزان مالياتها را افزايش دهد .

بر اساس اين گزارش موسسه مودي افزود ژاپن نمي تواند بدون افزايش مالياتها ميزان كسري بودجه و بدهي هاي خود را كاهش دهد . هر چه دولت ژاپن در افزايش مالياتها تاخير كند ميزان كسري بودجه و بدهي هاي اين كشور بيش از پيش افزايش خواهد يافت . موسسه مودي همچنين در اين گزارش رتبه اعتباري سه بانك بزرگ ژاپني را كاهش داده است .

بر اين اساس ميزان محبوبيت دولت ژاپن در نظرسنجي روزنامه آساهي به كمتر از 20 درصد رسيده است . اين رقم نسبت به ژانويه بيش از 6 درصد كاهش داشته است . آمارهاي رسمي دولت ژاپن نشان مي دهد ميزان توليد ناخالص داخلي اين كشور طي سال 2010 نسبت به چين كاهش يافته و اين كشور پس از چين به جايگاه سومين اقتصاد بزرگ جهان تنزل يافته است . پيش بيني مي شود ميزان بدهي دولت ژاپن تا سال 2012 به بيش از 210 درصد توليد ناخالص داخلي برسد .

انتهاي پيام /

حسین  منی و انا من حسین

labeik_ya_khameneei

labeik_ya_khameneei
کاربر نقره ای
تعداد پست ها : 1757
دسترسی سریع به انجمن ها